Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Gigabyte TechnologyBundkortEAN: 4719331863944
Pris fra 799 krtil 1.259 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 460 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 799 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650 UD AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
-19%799 kr
Før 991 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE B650 UD AX Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8111H 1 Gigabit netværk (LAN), Realtek RTL8851 WiFi 6 & Bluetooth 5.0, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650 UD AX
EAN: 4719331863944
Varenr.: 3312326
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650 UD AX ATX Socket AM5 AMD B650
988 kr
Til butik
Gigabyte B650 UD AX ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650 UD AX
EAN: 4719331863944
Varenr.: 1002484705
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.069 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B650 UD AX ATX Socket AM5 AMD B650
1.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK799 kr838 krKøb
2CompuMail DK988 kr988 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.069 kr1.069 krKøb
4Ultrashop1.259 kr1.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.023 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 979 kr.

Den nuværende pris på 799 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Gigabyte B650 UD AX - 1.0 - bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - Wi-Fi 6, Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026799 kr181 kr (18%)
22. maj 2026980 kr5 kr (1%)
21. maj 2026985 kr5 kr (1%)
20. maj 2026980 kr5 kr (1%)
19. maj 2026985 kr5 kr (1%)
18. maj 2026980 kr5 kr (1%)
16. maj 2026985 kr6 kr (1%)
15. maj 2026979 kr1 kr (0%)
14. maj 2026978 kr4 kr (0%)
12. maj 2026982 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret