Gå til hovedindhold

Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2

GigabyteBundkortEAN: 4719331863081
Pris fra 885 krtil 1.129 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 244 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 877 kr 22. maj

Sammenlign priser på Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 885 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B650 EAGLE ATX Socket AM5 AMD B650
885 kr
Til butik
Gigabyte B650 EAGLE ATX Socket AM5 AMD B650 billede

Produktinformation

Gigabyte B650 EAGLE - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B650 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 1 - Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B650 EAGLE
EAN: 4719331863081
Varenr.: 1002277952
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2
-12%1.019 kr
Før 1.159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

Stærkt bundkort til AMD RyzenByg en moderne gaming- og arbejds-pc med Gigabyte B650 EAGLE. Bundkortet er baseret på AMD B650 og Socket AM5 og understøtter Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien. En robust 12+2+2 fases VRM giver stabil strøm til processoren, mens DDR5-understøttelse op til 7.600 MHz (OC) leverer hurtig respons i spil og krævende apps.Hurtig lagring og fleksible tilslutningerUdnyt næste generations hastigheder med én M.2 plads på PCIe 5.0 og to på PCIe 4.0 - perfekt til NVMe SSD’er. Der er fire SATA III-porte, RAID 0/1/10 samt Gigabit Ethernet til pålidelig netværk. På bagpanelet får du bl.a. USB 3.2 Gen 2, USB-C (Gen 1), HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4 samt lyd i 7.1 kanaler drevet af Realtek ALC897.Design og formfaktorATX-formfaktoren giver god plads til udvidelser med flere PCIe x16-slots og tre M.2-slots. Systemovervågning for temperatur, spænding, blæsere og vandpumpe hjælper dig med at holde pc’en kørende stabilt.Chipset: AMD B650Socket: AM5 (AMD Ryzen 7000/8000/9000)Strømfaser: 12+2+2Hukommelse: 4× DIMM DDR5, op til 256 GB, maks. 7.600 MHz (OC), dual-channel, Non‑ECCUdvidelse: 3× M.2 (1× PCIe 5.0, 2× PCIe 4.0), 4× SATA IIIRAID: 0/1/10Netværk: Gigabit Ethernet (Realtek RTL8111H), Wi‑Fi: NejAudio: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 2× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 1× USB‑C Gen 1, 6× USB 2.0, 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, RJ‑45, lydporte, mikrofon, hovedtelefon, PS/2Intern I/O: 3× USB 2.0 headers, 1× USB 3.2 Gen 1 header, 1× USB 3.2 Gen 2 header, 4× RGB headers, 3× kabinetblæsere, 2× CPU‑blæser, 2× vandpumpeFormfaktor: ATXMål: H × B × D: 3,5 × 30,5 × 24,4 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.71g
EAN: 4719331863081
Varenr.: 1885506
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B650 EAGLE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.027 kr
Til butik
GIGABYTE B650 EAGLE Bundkort - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B650 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B650 EAGLE
EAN: 4719331863081
Varenr.: 3279284
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2
-12%1.039 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte B650 EAGLE ATX Socket AM5 AMD B650
1.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK885 kr885 krKøb
2Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
3Proshop DK1.027 kr1.027 krKøb
4Vivas DK1.039 kr1.118 krKøb
5Ultrashop1.129 kr1.129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 i 184 dage. Laveste pris i perioden er 877 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 1.087 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 958 kr.

Den nuværende pris på 885 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Bundkort Gigabyte B650 EAGLE - AM5, DDR5 op til 7.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, GbE, USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026885 kr10 kr (1%)
29. maj 2026895 kr2 kr (0%)
27. maj 2026897 kr5 kr (1%)
25. maj 2026902 kr3 kr (0%)
24. maj 2026899 kr1 kr (0%)
23. maj 2026900 kr23 kr (3%)
22. maj 2026877 kr2 kr (0%)
20. maj 2026879 kr24 kr (3%)
15. maj 2026903 kr1 kr (0%)
14. maj 2026902 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret