Gå til hovedindhold

Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå

WavinSanitetEAN: 5708525150303
Pris fra 40 krtil 71,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 31,25 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 38 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 40 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1000 mm, plast, grå
40 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1000 mm, plast, grå billede

Produktinformation

PP-plast afløbsrør og fittings anvendes til afledning af spildevand i alle installationer over jord. Teknisk data:- Materiale: PP-plast- Type: Rør med muffe- Længde: 100 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 40x1000mm
EAN: 5708525150303
Varenr.: 186021100
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wavin Pp 40X1000Mm Rør M/Mf Grå
45,42 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 40 x 1000 mm grå PP-afløbsrør med muffe
46 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå
46 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1000 mm
55 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Aflbsrr gr HT/PP 40 mm - lngde 1000 mm
57 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin pp 40x1000mm rør m/mf grå
58,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 40 x 1000 mm grå PP-afløbsrør med muffe
63,78 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø40 mm, 1000 mm, plast, grå
65 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Wafix HC PP rør med muffe. 40X1000 mm
71,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS40 kr40 krKøb
2Billigelogvvs.dk45,42 kr45,42 krKøb
3CS MEGASTORE DK46 kr85 krKøb
4Proshop DK46 kr85 krKøb
5BilligVVS DK55 kr55 krKøb
6WATTOO.DK57 kr57 krKøb
7MaintainIt58,75 kr58,75 krKøb
8EL-GROSSISTEN63,78 kr63,78 krKøb
9CompletVVS65 kr65 krKøb
10vvsfittings.dk71,25 kr71,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå

PriceData har fulgt prisen på Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå i 165 dage. Laveste pris i perioden er 29 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 45,42 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 39 kr.

Den nuværende pris på 40 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 40 x 1000 mm grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202640 kr5,42 kr (12%)
24. maj 202645,42 kr5,42 kr (14%)
17. maj 202640 kr4,8 kr (11%)
16. maj 202644,8 kr4,8 kr (12%)
12. maj 202640 kr4,8 kr (11%)
11. maj 202644,8 kr4,8 kr (12%)
18. apr. 202640 kr1 kr (2%)
17. apr. 202641 kr1 kr (3%)
3. apr. 202640 kr2 kr (5%)
9. mar. 202638 kr1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret