Gå til hovedindhold

Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid

WavinSanitetEAN: 5708525150785
Pris fra 55 krtil 129 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 74 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 48 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 55 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Wafix PP rør med muffe 50x1000 mm. Hvid
55 kr
Til butik
Wavin Wafix PP rør med muffe 50x1000 mm. Hvid billede

Produktinformation

Wafix PP systemet er fremstillet af det genanvendelige PP (Polypropylen), hvilket giver både rør og fittings gode fysiske og kemiske egenskaber. Det anvendte PP materiale har et højt E-modul, hvilket giver rørene en god længde stivhed og en stor slagstyrk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5708525150785
Varenr.: 2460787
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid
59 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø50mm, hvid, 1000mm
65 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsrør, Ø50mm, hvid, 1000mm billede

Produktinformation

Wavin Wafix afløbsrør med muffe til stabile rørføringer Dette afløbsrør fra Wavin Wafix-serien er udført i slagfast polypropylen (PP) og har 1 muffe i den ene ende. Røret er 1000 mm langt og passer til Ø50 mm afløbssystemer, hvor det sikrer en stabil og t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: 50x1000mm
EAN: 5708525150785
Varenr.: 186022400
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVIN PP 50X1000MM M/MF HVID
68,23 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wavin Pp 50X1000Mm M/Mf Hvid
72,56 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin pp 50x1000mm m/mf hvid
75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wafix PP afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid
80 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsrør, Ø50mm, hvid, 1000mm
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk55 kr55 krKøb
2Proshop DK59 kr98 krKøb
3CompletVVS65 kr65 krKøb
4EL-GROSSISTEN68,23 kr68,23 krKøb
5Billigelogvvs.dk72,56 kr72,56 krKøb
6MaintainIt75 kr75 krKøb
7CS MEGASTORE DK80 kr119 krKøb
8BilligVVS DK129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid

PriceData har fulgt prisen på Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid i 177 dage. Laveste pris i perioden er 32 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 57,85 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 52 kr.

Den nuværende pris på 55 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Wavin Wafix pp afløbsrør med muffe 50 x 1000 mm hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202655 kr2,85 kr (5%)
24. maj 202657,85 kr2,85 kr (5%)
22. maj 202655 kr2,85 kr (5%)
21. maj 202657,85 kr2,85 kr (5%)
15. maj 202655 kr2,85 kr (5%)
14. maj 202657,85 kr2,85 kr (5%)
8. maj 202655 kr2 kr (4%)
6. maj 202653 kr2 kr (4%)
5. maj 202655 kr5 kr (10%)
3. maj 202650 kr2 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret