Gå til hovedindhold

VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211281533
Pris fra 127 krtil 199 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 72 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 127 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur
127 kr
Til butik
VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Rødgods fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 281533
EAN: 4015211281533
Varenr.: 3343319
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress bøjning 45° 18 Rødgods/blank, 281533
127 kr
Til butik
Viega Sanpress bøjning 45° 18 Rødgods/blank, 281533 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 281533
EAN: 4015211281533
Varenr.: 2904550
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress bøjning 18 mm. 45 °. Muffe-muffe
128 kr
Til butik
Sanpress bøjning 18 mm. 45 °. Muffe-muffe billede

Produktinformation

Kombinationen af rustfrie rør og rødgods fittings er en meget stærk og ideel løsning til både koldt og varmt brugsvand. Sanpress fittings er godkendt til 250 mg/l klorid og testet op til 600 mg/l klorid. Rødgods legeringen ligger i spændingsrækken meget t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 4015211281533
Varenr.: 35949
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS BØJN MF/MF 45GR 18
131,13 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress vinkel, 45°, brugsvand, muffe/muffe, 18 mm
139 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Bøjn Mf/Mf 45Gr 18
140,14 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress bøjn mf/mf 45gr 18
145 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress vinkel, 45°, brugsvand, muffe/muffe, 18 mm
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK127 kr166 krKøb
2Proshop DK127 kr166 krKøb
3Elvvs.dk128 kr128 krKøb
4EL-GROSSISTEN131,13 kr131,13 krKøb
5CompletVVS139 kr139 krKøb
6Billigelogvvs.dk140,14 kr140,14 krKøb
7MaintainIt145 kr145 krKøb
8BilligVVS DK199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 127 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 120 kr.

Den nuværende pris på 127 kr er 6% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for VIEGA Sanpress bøjning 45 grader 18 mm af rødgods Muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 2026127 kr2 kr (2%)
2. mar. 2026125 kr2 kr (2%)
9. jan. 2026123 kr2 kr (2%)
7. jan. 2026121 kr6 kr (5%)
2. jan. 2026115 kr1 kr (1%)
1. jan. 2026114 kr1 kr (1%)
31. dec. 2025115 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret