Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318793608307
Pris fra 60 krtil 77 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 17 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA FPL overgangsmuffe, 1/2" x 15 mm
60 kr
Til butik
IMI TA FPL overgangsmuffe, 1/2" x 15 mm billede

Produktinformation

IMI TA FPL overgangsmuffe, 1/2" x 15 mm Kobber- og stålrørkoblinger til metalrør i varme-, køle- og brugsvandssystemer. Til bløde og hårde kobberrør og bløde stålrør, støttebøsning skal anvendes på bløde kobberrør og stålrør. Anvendelsesområde Varme

Produktspecifikationer

Kategori: VVS fittings
Størrelse: 1/2" x 15 mm
EAN: 7318793608307
Varenr.: 044404015
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Comp.Overg.1/2 - 15mm - Hylster
66 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302
68 kr
Til butik
TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 billede

Produktinformation

Klemringskobling for kobberrør og stålrør. Eller til rørfabrikanter som har godkendt FPL til deres PEX-rør. Støttebøsning skal anvendes. Komplet sortiment fra 6-54 mm. FPL er VA-godkendt. Vel afpasset indstikslængde i niplerne giver en god styring af røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ta
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 7318793608307
Varenr.: 41964
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA FPL overgangsmuffe, 1/2" x 15 mm
77 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS60 kr60 krKøb
2CS MEGASTORE DK66 kr105 krKøb
3Elvvs.dk68 kr68 krKøb
4BilligVVS DK77 kr77 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 55 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 73 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 63 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for TA Komp. Overgangsmuffe 1/2´´ - 15 mm. Uden støttebøsning. Type TA 302 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202660 kr6 kr (9%)
29. maj 202666 kr3 kr (5%)
25. maj 202663 kr3 kr (5%)
24. maj 202666 kr3 kr (5%)
6. maj 202663 kr9 kr (13%)
5. maj 202672 kr9 kr (14%)
24. apr. 202663 kr9 kr (13%)
23. apr. 202672 kr9 kr (14%)
24. mar. 202663 kr9 kr (13%)
23. mar. 202672 kr9 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret