Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792922909
Pris fra 100,38 krtil 155 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 54,62 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 91,35 kr 10. maj

Sammenlign priser på TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 100.38 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 18 mm TA Pex overgang muffe
100,38 kr
Til butik
1/2" x 18 mm TA Pex overgang muffe billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TA
EAN: 7318792922909
Varenr.: 15842914369871
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA PEX overgangsmuffe 18 mm x 1/2
108 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic Overgangs muffe kompression ta 18x1/2 pn10
109 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 18 mm x 1/2"
109 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 18 mm x 1/2"
119 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 18 mm x 1/2"
139 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
148 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex overgang muffe 18mm x 1/2"
155 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN100,38 kr100,38 krKøb
2CS MEGASTORE DK108 kr147 krKøb
3Proshop DK109 kr148 krKøb
4LavprisVVS109 kr109 krKøb
5BilligVVS DK119 kr119 krKøb
6CompletVVS139 kr139 krKøb
7Elvvs.dk148 kr148 krKøb
8MaintainIt155 kr155 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 91,35 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 100,38 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1/2´´ x 18x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026100,38 kr9,03 kr (10%)
10. maj 202691,35 kr17,65 kr (16%)
9. maj 2026109 kr1 kr (1%)
7. maj 2026108 kr1 kr (1%)
5. maj 2026109 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026108 kr1 kr (1%)
20. jan. 2026109 kr1 kr (1%)
15. jan. 2026108 kr1 kr (1%)
7. jan. 2026109 kr10 kr (10%)
22. dec. 202599 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret