Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792924002
Pris fra 184 krtil 460 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 276 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167,99 kr 10. maj

Sammenlign priser på TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 184 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 28 mm x 1"
184 kr
Til butik
IMI TA Pex overgangsmuffe 28 mm x 1" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS: Produk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 1x28mm
EAN: 7318792924002
Varenr.: 045165028
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1" x 28 mm TA Pex overgang muffe
184,1 kr
Til butik
1" x 28 mm TA Pex overgang muffe billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TA
EAN: 7318792924002
Varenr.: 15842923807055
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic Overgangs muffe kompression ta 28x1 pn10
192 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA PEX overgangsmuffe 28 mm x 1
201 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 28 mm x 1"
215 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 28 mm x 1"
269 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex overgang muffe 28mm x 1"
283,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
460 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS184 kr184 krKøb
2EL-GROSSISTEN184,1 kr184,1 krKøb
3Proshop DK192 kr231 krKøb
4CS MEGASTORE DK201 kr240 krKøb
5BilligVVS DK215 kr215 krKøb
6CompletVVS269 kr269 krKøb
7MaintainIt283,75 kr283,75 krKøb
8vvsfittings.dk460 kr460 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 184 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1'' - 28x4,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026184 kr
1. jun. 2026184,1 kr
30. maj 2026184 kr
17. maj 2026184,1 kr16,11 kr (10%)
10. maj 2026167,99 kr27,01 kr (14%)
30. apr. 2026195 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026194 kr2 kr (1%)
9. apr. 2026192 kr1 kr (1%)
29. mar. 2026191 kr2 kr (1%)
16. feb. 2026193 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret