Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792923302
Pris fra 97 krtil 242,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 145,5 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 88,41 kr 10. maj

Sammenlign priser på TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 97 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/4"
97 kr
Til butik
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/4" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS: Produk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
EAN: 7318792923302
Varenr.: 045165176
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
3/4" x 15 mm TA Pex overgang muffe
97,04 kr
Til butik
3/4" x 15 mm TA Pex overgang muffe billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TA
EAN: 7318792923302
Varenr.: 15842853519695
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA PEX overgangsmuffe 15 mm x 3/4
102 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic Overgangs muffe kompression ta 15x3/4 pn10
106 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/4"
125 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/4"
139 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ta Kompressionsovergang Med Muffe 15 X 3/4" Pex
142 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex overgang muffe 15mm x 3/4"
150 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
242,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS97 kr97 krKøb
2EL-GROSSISTEN97,04 kr97,04 krKøb
3CS MEGASTORE DK102 kr141 krKøb
4Proshop DK106 kr145 krKøb
5BilligVVS DK125 kr125 krKøb
6CompletVVS139 kr139 krKøb
7Elvvs.dk142 kr142 krKøb
8MaintainIt150 kr150 krKøb
9vvsfittings.dk242,5 kr242,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 88,41 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 106 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 100 kr.

Den nuværende pris på 97 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 3/4'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202697 kr
1. jun. 202697,04 kr
30. maj 202697 kr
17. maj 202697,04 kr8,63 kr (10%)
10. maj 202688,41 kr14,59 kr (14%)
18. apr. 2026103 kr3 kr (3%)
17. apr. 2026106 kr3 kr (3%)
9. mar. 2026103 kr3 kr (3%)
8. mar. 2026106 kr3 kr (3%)
17. feb. 2026103 kr3 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret