Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

IMI HydronicsSanitetEAN: 7318792942204
Pris fra 62 krtil 156,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 94,25 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 62 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 12 mm x 1/2"
62 kr
Til butik
IMI TA Pex overgangsmuffe 12 mm x 1/2" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS: Produk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 12 mm x 1/2"
EAN: 7318792942204
Varenr.: 045165132
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 12 mm TA Pex overgang muffe
62,29 kr
Til butik
1/2" x 12 mm TA Pex overgang muffe billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7318792942204
Varenr.: 15842918138191
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overgangs muffe kompression TA 12X1/2 PN10
71,26 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic Overgangs muffe kompression ta 12x1/2 pn10
73 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 12 mm x 1/2"
89 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ta Kompressionsovergang Med Muffe 12 X 1/2" Pex
91 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 12 mm x 1/2"
95 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex overgang muffe 12mm x 1/2"
105 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
156,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS62 kr62 krKøb
2EL-GROSSISTEN62,29 kr62,29 krKøb
3CS MEGASTORE DK71,26 kr110,26 krKøb
4Proshop DK73 kr112 krKøb
5BilligVVS DK89 kr89 krKøb
6Elvvs.dk91 kr91 krKøb
7CompletVVS95 kr95 krKøb
8MaintainIt105 kr105 krKøb
9vvsfittings.dk156,25 kr156,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 62 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 77 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 70 kr.

Den nuværende pris på 62 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 1/2'' x 12x2,0 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202662 kr
1. jun. 202662,29 kr
30. maj 202662 kr
20. maj 202662,29 kr13,71 kr (18%)
15. maj 202676 kr1 kr (1%)
8. mar. 202677 kr2 kr (3%)
17. feb. 202675 kr2 kr (3%)
9. jan. 202677 kr5 kr (7%)
7. jan. 202672 kr1 kr (1%)
22. dec. 202571 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret