Gå til hovedindhold

TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

TASanitetEAN: 7318792942006
Pris fra 76 krtil 191,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 115,25 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 69,56 kr 10. maj

Sammenlign priser på TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 76 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/8"
76 kr
Til butik
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/8" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS: Produk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
EAN: 7318792942006
Varenr.: 045165166
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
3/8" x 15 mm TA Pex overgang muffe
76,59 kr
Til butik
3/8" x 15 mm TA Pex overgang muffe billede

Produktinformation

Pex-rørskobling består af: nippel-omløber-støttebøsning og spændering dim 12 til 32 mm. Nippel og tilslutningskobling dim 40 til 63 mm.Tilslutningskobling består af støttebøsning med omløber til nippel samt to overlæg med rustfri unbracoskruer. TA-PX er V...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7318792942006
Varenr.: 15842943729999
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Comp.Overg.3/8 - 15mm - Sleeve 602px
86,59 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
TA-PX - Forkromet klemrings overgangsmuffe, 15x2,5 mm x ?"
97 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/8"
105 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Komp. Overgang med muffe 3/8´´ x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
113 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex overgangsmuffe 15 mm x 3/8"
119 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex overgang muffe 15mm x 3/8"
128,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602
191,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS76 kr76 krKøb
2EL-GROSSISTEN76,59 kr76,59 krKøb
3CS MEGASTORE DK86,59 kr125,59 krKøb
4WATTOO.DK97 kr97 krKøb
5BilligVVS DK105 kr105 krKøb
6Elvvs.dk113 kr113 krKøb
7CompletVVS119 kr119 krKøb
8MaintainIt128,75 kr128,75 krKøb
9vvsfittings.dk191,25 kr191,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 69,56 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 96 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 89 kr.

Den nuværende pris på 76 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for TA Komp. Overgang med muffe 3/8'' x 15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Type TA 602 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202676 kr
17. maj 202676,59 kr7,03 kr (10%)
10. maj 202669,56 kr21,44 kr (24%)
6. maj 202691 kr1 kr (1%)
5. maj 202692 kr1 kr (1%)
30. apr. 202691 kr1 kr (1%)
18. apr. 202692 kr4 kr (4%)
17. apr. 202696 kr4 kr (4%)
11. apr. 202692 kr4 kr (4%)
2. apr. 202696 kr4 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret