Gå til hovedindhold

Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid

SonyElektronik30 timers batteritidProfessionel lyd og produktivitetEAN: 4548736132597

Sony WH-1000XM5 leverer uovertruffen støjreduktion med 4 mikrofoner per side og 30 timers batteritid. Perfekt til musikelskere og professionelle. Læs mere

Pris fra 1.666 krtil 2.874 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.208 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.615 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1666 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-1000XM5 Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sølv
1.666 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 - Sølv
1.766 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid
1.831 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony WH-1000XM5 Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sølv
-46%1.945 kr
Før 3.569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony WH-1000XM5 Trådløse noice cancelling hovedtelefoner Sølv Headset - GEEKD.dk
1.948 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-1000XM5 - sølv
-16%2.099 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-1000XM5 - sølv
-16%2.119 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-1000XM5 Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sølv
2.159 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 Trådløse høretelefoner, Over-Ear (sølv)
2.358 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Wh-1000xm5 Stereo Sølv
2.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.666 kr1.666 krKøb
2Proshop DK1.766 kr1.766 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.831 kr1.831 krKøb
4Teknikproffset DK1.945 kr2.004 krKøb
5Geekd1.948 kr1.948 krKøb
6Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
7Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
8Ultrashop2.159 kr2.159 krKøb
9Komplett DK2.358 kr2.358 krKøb
10Dustin DK2.874 kr2.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sony WH-1000XM5 hovedtelefoner

Sony

Sony WH-1000XM5 leverer uovertruffen støjreduktion med 4 mikrofoner per side og 30 timers batteritid. Perfekt til musikelskere og professionelle.

• wh-1000xm5
• sony hovedtelefoner
• noise cancelling
• støjreducerende
• bluetooth hovedtelefoner
• trådløse hovedtelefoner
• Professionel lyd og produktivitet
• 30 timers batteritid

Beskrivelse

Sony WH-1000XM5 hovedtelefoner redefinerer lydoplevelsen med markedsførende støjreduktionsteknologi. Fire mikrofoner på hver ørekop fanger baggrundsstøj præcist og leverer hidtil uset kvalitet i støjreduktion, især i mellemtone- og diskantområdet. Den integrerede V1-processor sammen med HD Noise Reduction Processor QN1 sikrer Sonys bedste støjreduktion nogensinde. Hi-Res Audio og LDAC-understøttelse garanterer enestående lydkvalitet, mens Speak-to-Chat-funktionen automatisk pauser musik under samtaler. Med 30 timers batteritid og hurtig 3-minutters opladning for 3 timers afspilning er WH-1000XM5 idealiske til både professionel brug og hverdagslytning.

Specifikationer

vægt:250 gram
foldbar:Ja
impedans:48 ohm
vandtæt:Nej
opladning:USB-C
batteritid:30 timer (ANC til) / 40 timer (ANC fra)
følsomhed:102 dB
medfølger:Bæretaske, USB-kabel, 3.5mm kabel
rækkevidde:10 meter
codec_support:SBC, AAC, LDAC
opladningstid:3.5 timer
støjreduktion:Aktiv med 4 mikrofoner per side
frekvensområde:4-40000 Hz
batterikapacitet:1200 mAh
hurtig_opladning:3 min = 3 timer afspilning
bluetooth_version:5.2
driver_størrelse:30mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang er batterilevetiden på WH-1000XM5?

Hovedtelefonerne har op til 30 timers batteritid med støjreduktion slået til og op til 40 timer med støjreduktion slået fra. Hurtig opladning giver 3 timers afspilning med kun 3 minutters opladning.

Kan jeg bruge hovedtelefonerne med kabel?

Ja, WH-1000XM5 kan bruges både trådløst via Bluetooth og med kabel via det medfølgende 3.5mm audiokabel. Dette giver maksimal fleksibilitet.

Hvor effektiv er støjreduktionen?

WH-1000XM5 har markedsførende aktiv støjreduktion med 4 mikrofoner på hver ørekop og Sonys V1-processor, som leverer hidtil uset kvalitet især i mellemtone- og diskantområdet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid

PriceData har fulgt prisen på Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid i 187 dage. Laveste pris i perioden er 1.615 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 2.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.920 kr.

Den nuværende pris på 1.666 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Sony WH-1000XM5, Kabel & trådløs, Opkald/musik, 4 - 40000 Hz, 250 g, Headset, Sølv, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.666 kr4 kr (0%)
25. maj 20261.670 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.672 kr15 kr (1%)
23. maj 20261.657 kr52 kr (3%)
22. maj 20261.709 kr26 kr (2%)
20. maj 20261.683 kr58 kr (3%)
18. maj 20261.741 kr58 kr (3%)
16. maj 20261.683 kr26 kr (2%)
15. maj 20261.657 kr63 kr (4%)
14. maj 20261.720 kr59 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret