Gå til hovedindhold

Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv

SonyElektronikEAN: 4548736162662
Pris fra 3.017 krtil 4.289,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.272,95 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.790 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3017 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv
3.017 kr
Til butik
Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 1
Artikel nr.: WH1000XM6S.CE7
EAN: 4548736162662
Varenr.: 24530314
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-1000XM6 Kabel & trådløs Hovedtelefoner Grå
3.018 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony WH-1000XM6 – Trådløse hovedtelefoner med støjreduktion
3.109 kr
Til butik
Sony WH-1000XM6 – Trådløse hovedtelefoner med støjreduktion billede

Produktinformation

Sony WH-1000XM6 – Brancheførende trådløse hovedtelefoner med støjreduktion, Oplev lyd som aldrig før med de helt nye, Sony WH-1000XM6, – den næste generation i Sonys legendariske serie af hovedtelefoner med støjreduktion. Disse førsteklasses over-ear-hovedtelefoner kombinerer, banebrydende lydteknologi, ,, enestående komfort, og, smarte adaptive funktioner, , der sætter nye standarder for, hvordan trådløs lytteoplevelse skal føles. WH-1000XM6 er udstyret med Sonys avancerede, Integrated Processor V2, og, HD Noise Cancelling Processor QN2, og leverer endnu mere effektiv støjreduktion, der blokerer alt fra flymotorer til daglige forstyrrelser – så din musik, dine opkald og din koncentration forbliver krystalklare. Nyd lyd i høj opløsning med, LDAC, -understøttelse og specialfremstillede 30 mm-drivere, der producerer fyldig, detaljeret lyd. Med, Adaptive Sound Control, tilpasser hovedtelefonerne sig automatisk til dit miljø og din aktivitet – uanset om du går, pendler eller slapper af. Nøglefunktioner: Klassens bedste støjreduktion med to processorer, Medrivende lyd i høj opløsning med LDAC og DSEE Extreme, Op til, 30 timers batteritid, (med ANC) + hurtigopladning (10 min. = 5 timer), Multipoint-forbindelse, for problemfri skift mellem enheder, Touch-betjening til afspilning, opkald og lydstyrke, Automatisk pause, når du tager dem af, Ultrakomfortabelt, sammenklappeligt design med materialer i høj kvalitet, Kompatibel med stemmeassistenter (Google Assistant, Alexa, Siri), Uanset om du er på rejse, arbejder eller slapper af, er, SonyWH-1000XM6, din perfekte ledsager, der sikrer dig lyd i topklasse og fuldstændig ro. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner
EAN: 4548736162662
Varenr.: D38277
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM6 Trådløse høretelefoner, Over-Ear (sølv)
3.299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-1000XM6 Kabel & trådløs Hovedtelefoner Grå
3.529 kr
Til butik
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM6 - Platinum Silver
3.699 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony - Wh-1000xm6 - White - Noise Cancelling Headphones
4.289,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.017 kr3.017 krKøb
2CompuMail DK3.018 kr3.018 krKøb
3Teknikproffset DK3.109 kr3.168 krKøb
4Komplett DK3.299 kr3.299 krKøb
5Ultrashop3.529 kr3.529 krKøb
6Proshop.dk3.699 kr3.699 krKøb
7Gucca.dk4.289,95 kr4.289,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv

PriceData har fulgt prisen på Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv i 186 dage. Laveste pris i perioden er 2.790 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 3.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.176 kr.

Den nuværende pris på 3.017 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Sony WH-1000XM6 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - støjisolerende - platinsølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.017 kr27 kr (1%)
27. maj 20262.990 kr12 kr (0%)
26. maj 20263.002 kr12 kr (0%)
24. maj 20263.014 kr19 kr (1%)
22. maj 20262.995 kr2 kr (0%)
21. maj 20262.997 kr3 kr (0%)
20. maj 20263.000 kr3 kr (0%)
18. maj 20263.003 kr3 kr (0%)
17. maj 20263.006 kr3 kr (0%)
16. maj 20263.009 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret