Gå til hovedindhold

Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort

SonyElektronikEAN: 4548736142428
Pris fra 485,99 krtil 858 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 372,01 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 485.99 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort
485,99 kr
Til butik
Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 1
Artikel nr.: WHCH720NB.CE7
EAN: 4548736142428
Varenr.: 9733782
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-CH720N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sort
494 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N - ANC Headset - Black
502 kr
Til butik
Sony WH-CH720N - ANC Headset - Black billede

Produktinformation

Oplev den perfekte kombination af komfort, lydkvalitet og moderne teknologi med Sony WH‑CH720N - trådløse over-ear hovedtelefoner med aktiv støjreduktion. Takket være Sonys avancerede V1-processor og Dual Noise Sensor-teknologi kan du nyde din musik i ro og mag, uanset hvor du befinder dig. Den ultralette konstruktion på kun 192 gram gør dem behagelige at bruge hele dagen - hvad enten du arbejder, rejser eller slapper af. Med op til 35 timers batteritid og hurtig opladning får du musik dagen lang. De indbyggede mikrofoner med Precise Voice Pickup giver desuden krystalklare opkald, selv i støjende omgivelser. Sony's Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) forbedrer lydkvaliteten ved at genskabe detaljer i komprimerede lydfiler - for en mere naturlig og fyldig lyd. Du styrer nemt hovedtelefonerne via knapperne på ørekopperne eller med Sony | Headphones Connect-appen, hvor du også kan tilpasse lyden efter dine præferencer. Du kan endda tilslutte dem til to enheder samtidig og skifte problemfrit mellem f.eks. din computer og telefon. WH‑CH720N kombinerer effektiv støjreduktion, smarte funktioner og Sonys velkendte lydkvalitet - til en pris, der gør dem til et oplagt valg i mellemklassen.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: WHCH720NB.CE7
EAN: 4548736142428
Varenr.: 3153242
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N trådløse støjreducerende høretelefoner, Over-Ear (sort)
-26%550 kr
Før 746 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sony - WH-CH720N Støj Reducerende Trådløse Headsets - GEEKD.dk
584 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SONY WHCH720NB.CE7
-57%609 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-CH720N med støjreduktion - sort
-8%659 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-CH720N med støjreduktion - sort
-8%679 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Wh-ch720n Wireless Headphones Stereo Usb-c Sort
-31%686 kr
Før 998,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-CH720N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sort
699 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony - Over-ear Noise Canceling Hovedtelefoner - Wh-ch720n
749,95 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N Trådløse Hovedtelefoner. Sort.
858 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK485,99 kr524,99 krKøb
2CompuMail DK494 kr494 krKøb
3Proshop DK502 kr541 krKøb
4Komplett DK550 kr550 krKøb
5Geekd584 kr584 krKøb
6Teknikproffset DK609 kr658 krKøb
7Boligcenter DK659 kr659 krKøb
8Vivas DK679 kr748 krKøb
9Dustin DK686 kr772,25 krKøb
10Ultrashop699 kr699 krKøb
11Gucca.dk749,95 kr749,95 krKøb
12Superprice.dk858 kr858 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort

PriceData har fulgt prisen på Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort i 177 dage. Laveste pris i perioden er 485,99 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 573 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 529 kr.

Den nuværende pris på 485,99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026485,99 kr10,01 kr (2%)
27. maj 2026496 kr8 kr (2%)
26. maj 2026488 kr11 kr (2%)
25. maj 2026499 kr4 kr (1%)
24. maj 2026495 kr4 kr (1%)
23. maj 2026499 kr5 kr (1%)
22. maj 2026504 kr2 kr (0%)
21. maj 2026502 kr9 kr (2%)
20. maj 2026511 kr1 kr (0%)
19. maj 2026512 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret