Gå til hovedindhold

Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå

SonyElektronikEAN: 4548736143012
Pris fra 499 krtil 709 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 210 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 469 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå
499 kr
Til butik
Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 1
Artikel nr.: WHCH720NL.CE7
EAN: 4548736143012
Varenr.: 9733783
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-CH720N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Blå
523 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N - ANC Headset - Blue
530 kr
Til butik
Sony WH-CH720N - ANC Headset - Blue billede

Produktinformation

Oplev den perfekte kombination af komfort, lydkvalitet og moderne teknologi med Sony WH‑CH720N - trådløse over-ear hovedtelefoner med aktiv støjreduktion. Takket være Sonys avancerede V1-processor og Dual Noise Sensor-teknologi kan du nyde din musik i ro og mag, uanset hvor du befinder dig. Den ultralette konstruktion på kun 192 gram gør dem behagelige at bruge hele dagen - hvad enten du arbejder, rejser eller slapper af. Med op til 35 timers batteritid og hurtig opladning får du musik dagen lang. De indbyggede mikrofoner med Precise Voice Pickup giver desuden krystalklare opkald, selv i støjende omgivelser. Sony's Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) forbedrer lydkvaliteten ved at genskabe detaljer i komprimerede lydfiler - for en mere naturlig og fyldig lyd. Du styrer nemt hovedtelefonerne via knapperne på ørekopperne eller med Sony | Headphones Connect-appen, hvor du også kan tilpasse lyden efter dine præferencer. Du kan endda tilslutte dem til to enheder samtidig og skifte problemfrit mellem f.eks. din computer og telefon. WH‑CH720N kombinerer effektiv støjreduktion, smarte funktioner og Sonys velkendte lydkvalitet - til en pris, der gør dem til et oplagt valg i mellemklassen.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: WHCH720NL.CE7
EAN: 4548736143012
Varenr.: 3153243
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WH-CH720N trådløse støjreducerende høretelefoner, Over-Ear (blå)
-26%550 kr
Før 746 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-CH720N Trådløs Kabling Hovedtelefoner Blå
669 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Wh-ch720n Wireless Headphones Stereo Usb-c Blå
-31%686 kr
Før 998,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sony WH-CH720 trådløse høretelefoner med støjreduktion - blå
-18%689 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony WH-CH720 trådløse høretelefoner med støjreduktion - blå
-17%709 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK499 kr538 krKøb
2CompuMail DK523 kr523 krKøb
3Proshop DK530 kr569 krKøb
4Komplett DK550 kr550 krKøb
5Ultrashop669 kr669 krKøb
6Dustin DK686 kr772,25 krKøb
7Boligcenter DK689 kr689 krKøb
8Vivas DK709 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå

PriceData har fulgt prisen på Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå i 182 dage. Laveste pris i perioden er 469 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 570 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 531 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for Sony WH-CH720N - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kablet - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026499 kr4 kr (1%)
28. maj 2026495 kr7 kr (1%)
27. maj 2026502 kr11 kr (2%)
26. maj 2026491 kr4 kr (1%)
25. maj 2026495 kr6 kr (1%)
23. maj 2026501 kr7 kr (1%)
22. maj 2026508 kr5 kr (1%)
18. maj 2026513 kr3 kr (1%)
17. maj 2026516 kr1 kr (0%)
16. maj 2026515 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret