Gå til hovedindhold

Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort

SonyElektronikEAN: 4548736132580
Pris fra 1.700 krtil 2.749 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.049 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.667 kr 28. maj

Sammenlign priser på Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1700 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort
1.700 kr
Til butik
Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefoner & Mikrofoner
Farve: 1
Artikel nr.: WH1000XM5B.CE7
EAN: 4548736132580
Varenr.: 8349738
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 - Sort
1.747 kr
Til butik
Sony WH-1000XM5 - Sort billede

Produktinformation

Oplev uovertruffen støjreduktion med WH-1000XM5, hvor fire mikrofoner på hver side fanger baggrundsstøjen præcist, hvilket dramatisk forbedrer støjreduktionen, især i mellemtone- og diskantområdet. Førsteklasses Lydkvalitet Vores V1-processor og banebrydende HD Noise Reduction Processor QN1 sikrer vores bedste støjreduktion nogensinde. En nydesignet forstærker med unik Sony-teknologi garanterer krystalklar lyd og kraftfuld ydeevne. Hi-Res & LDAC WH-1000XM5 understøtter High-Resolution Audio og High-Resolution Audio Wireless takket være vores revolutionerende LDAC-teknologi, hvilket sikrer en enestående lydkvalitet. Ultraklare Telefonopkald Nyudviklet teknologi sikrer markedsledende samtalekvalitet. Fire mikrofoner og AI-baseret støjreduktion isolerer din stemme præcist, mens en vindstøjsreducerende struktur minimerer vindstøj. Smarte Funktioner Speak-to-Chat-funktionen pauser automatisk musikken, når du taler, og genoptager afspilning efter samtalen. Bluetooth Multipoint tillader tilslutning af to enheder samtidigt. Google Fast Pair & Swift Pair Understøtter Google Fast Pair og Swift Pair for nem og hurtig tilslutning til dine enheder. Lang Batteritid og Hurtig Opladning Med op til 30 timers batteritid og mulighed for 3 timers afspilning med kun 3 minutters opladning, er WH-1000XM5 klar til selv de længste eventyr. Elegant og Praktisk Design Med et matchende etui i lækker blød kvalitet er WH-1000XM5 foldbare og nemme at opbevare, ideelle til rejser og hverdagsbrug.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: WH1000XM5B.CE7
EAN: 4548736132580
Varenr.: 3083472
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony WH-1000XM5 Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sort
1.784 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 Trådløse høretelefoner, Over-Ear (sort)
2.050 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-1000XM5 med aktiv støjreduktion - sort
-19%2.099 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner Sony WH-1000XM5 med aktiv støjreduktion - sort
-19%2.119 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sony WH-1000XM5 Trådløs Kabling Hovedtelefoner Sort
2.189 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony WH-1000XM5 Brusreducerande Trådlösa Hörlurar, Svart
-38%2.229 kr
Før 3.569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sony WH-1000XM5 - Black
2.699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Wh-1000xm5 Stereo Sort
2.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.700 kr1.700 krKøb
2Proshop DK1.747 kr1.747 krKøb
3CompuMail DK1.784 kr1.784 krKøb
4Komplett DK2.050 kr2.050 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
7Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
8Teknikproffset DK2.229 kr2.278 krKøb
9INphone.dk2.699 kr2.699 krKøb
10Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort

PriceData har fulgt prisen på Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.667 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 2.130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.870 kr.

Den nuværende pris på 1.700 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Sony WH-1000XM5 - Hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - trådløs, kabling - aktiv støjreduktion- 3,5 mm jackstik - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.700 kr33 kr (2%)
29. maj 20261.733 kr66 kr (4%)
28. maj 20261.667 kr40 kr (2%)
26. maj 20261.707 kr37 kr (2%)
25. maj 20261.670 kr41 kr (2%)
24. maj 20261.711 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.714 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.717 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.719 kr2 kr (0%)
10. maj 20261.717 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret