Gå til hovedindhold

Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter

PressalitSanitetEAN: 5708590348391
Pris fra 446 krtil 629 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 183 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 437 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 446 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Spira 956 toiletsæde med soft close, hvid
446 kr
Til butik
Pressalit Spira 956 toiletsæde med soft close, hvid billede

Produktinformation

Pressalit 956 Spira er specielt udviklet til Ifö Spira. Toiletsædet er særlig velegnet til projektmarkedet. Pressalittoiletsæde med låg, model "Pressalit 956 Spira", art. nr. 956 af gennemfarvet hærdeplast inkl. DF9 fast beslag i rustfrit stål. - centerafstand: 155 mm - belastning - ringsæde 180 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter saeder bideter og reservedele
Artikel nr.: 956000-DF9999
EAN: 5708590348391
Varenr.: 2907674
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsde, soft-close, til If spira, hvid
465 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter
465 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsæde, soft close, hvid
473 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsæde softclose, hvid - Passer på Ifö Spira
484 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PRESSALIT 956 SÆDE SOFT CLOSE T/SPIRA
484,95 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletbræt, soft close, hvid
487 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pressalit 956 Sæde Soft Close T/Spira
509,67 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit toiletsæde 956 med softclose til Ifö Spira. Hvid
593,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsæde, soft close, hvid
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK446 kr485 krKøb
2WATTOO.DK465 kr465 krKøb
3CS MEGASTORE DK465 kr504 krKøb
4CompletVVS473 kr473 krKøb
5Elvvs.dk484 kr484 krKøb
6EL-GROSSISTEN484,95 kr484,95 krKøb
7LavprisVVS487 kr487 krKøb
8Billigelogvvs.dk509,67 kr509,67 krKøb
9vvsfittings.dk593,75 kr593,75 krKøb
10BilligVVS DK629 kr629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter

PriceData har fulgt prisen på Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter i 183 dage. Laveste pris i perioden er 424 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 464 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 446 kr.

Den nuværende pris på 446 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026446 kr1 kr (0%)
28. maj 2026447 kr1 kr (0%)
27. maj 2026448 kr1 kr (0%)
25. maj 2026449 kr1 kr (0%)
24. maj 2026450 kr1 kr (0%)
23. maj 2026451 kr7 kr (2%)
20. maj 2026444 kr2 kr (0%)
19. maj 2026446 kr1 kr (0%)
18. maj 2026447 kr1 kr (0%)
17. maj 2026448 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret