Gå til hovedindhold

Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål.

PressalitSanitetEAN: 5708590300801
Pris fra 402 krtil 522,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 120,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 373 kr 15. maj

Sammenlign priser på Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål. og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 402 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit 754 toiletsæde med soft close, hvid
402 kr
Til butik
Pressalit 754 toiletsæde med soft close, hvid billede

Produktinformation

Pressalit 754 har et enkelt design med rene linjer og semi-wrap-over. Modellen er specielt udviklet til Ifö Sign. Pressalit toiletsæde med låg, model "Pressalit 754", art. nr. 754 af gennemfarvet hærdeplast inkl. D57 fast beslag i rustfrit stål. - centerafstand: 155 mm - belastning - ringsæde 180 kg - passer på Ifö Sign...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter saeder bideter og reservedele
Artikel nr.: 754000-D57999
EAN: 5708590300801
Varenr.: 2907680
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
419 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HVID SÆDE SOFT CLOSE UNIVERSAL
432,16 kr
Til butik
HVID SÆDE SOFT CLOSE UNIVERSAL billede

Produktinformation

Pressalit 754 hvidt toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål kan anvendes til Gustavsberg :Nautic, Nordic 2002, Nautic 5530 Villeroy & Boch :Scangracia IFÖ : Cera, Cera kort, Ceranova, Cera væghængt, Cera Indbygningscisterne, Sign LAUFE...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PRESSALIT
EAN: 5708590300801
Varenr.: 15843906683215
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Sign 754 toiletsæde, soft close, hvid
433 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Hvid Sæde Soft Close Universal
454,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Hvid sæde soft close universal
472,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Sign 754 toiletsæde, soft close, hvid
519 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit 754 toiletsæde med soft-close, passer til IFø Sign, Ceranova
522,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK402 kr441 krKøb
2CS MEGASTORE DK419 kr458 krKøb
3EL-GROSSISTEN432,16 kr432,16 krKøb
4CompletVVS433 kr433 krKøb
5Billigelogvvs.dk454,15 kr454,15 krKøb
6MaintainIt472,5 kr472,5 krKøb
7BilligVVS DK519 kr519 krKøb
8VVS.dk522,75 kr522,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål.

PriceData har fulgt prisen på Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 357 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 415 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 384 kr.

Den nuværende pris på 402 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Pressalit 754 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag D57 i rustfrit stål. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026402 kr6 kr (1%)
31. maj 2026408 kr1 kr (0%)
29. maj 2026409 kr6 kr (1%)
28. maj 2026415 kr32 kr (8%)
22. maj 2026383 kr4 kr (1%)
20. maj 2026379 kr6 kr (2%)
15. maj 2026373 kr30 kr (7%)
14. maj 2026403 kr24 kr (6%)
13. maj 2026379 kr6 kr (2%)
11. maj 2026373 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret