Gå til hovedindhold

Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03.

PressalitSanitetSoft Close funktionBadeværelse komfortEAN: 5708590286358

Pressalit Sign toiletsæde med Soft Close funktion og rustfrit stål beslag. Dansk kvalitet med 10 års garanti - perfekt til Ifö Sign toiletter. Læs mere

Pris fra 747 krtil 1.099 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 352 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03. og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 747 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit Sign 624 toiletsde, soft-close, hvid
747 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Sign 624 toiletsæde med soft close, hvid
747 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
777 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIGN HVID SÆDE SOFT CLOSE OG FAST BESLAG
831,55 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Sign toiletbræt, soft close, hvid
899 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Sign sæde m/Soft Close m/Fast Beslag, Hvid
942,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Sign toiletsæde, soft close, hvid
949 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Sign 624 toiletsæde med soft close inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid
1.038,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Sign toiletsæde, soft close, hvid
1.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK747 kr747 krKøb
2Proshop DK747 kr786 krKøb
3CS MEGASTORE DK777 kr816 krKøb
4EL-GROSSISTEN831,55 kr831,55 krKøb
5LavprisVVS899 kr899 krKøb
6VVS.dk942,75 kr942,75 krKøb
7BilligVVS DK949 kr949 krKøb
8vvsfittings.dk1.038,75 kr1.038,75 krKøb
9CompletVVS1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Pressalit Sign toiletsæde med Soft Close

Pressalit

Pressalit Sign toiletsæde med Soft Close funktion og rustfrit stål beslag. Dansk kvalitet med 10 års garanti - perfekt til Ifö Sign toiletter.

• toiletsæde
• wc sæde
• toilet låg
• pressalit sæde
• soft close
• Badeværelse komfort
• Soft Close funktion

Beskrivelse

Pressalit Sign toiletsæde er et funktionelt og elegant dansk designprodukt med Soft Close funktion. Sædet er fremstillet af gennemfarvet hærdeplast og har rustfrit stål beslag med 155 mm centerafstand. Det passer perfekt til Ifö Sign toiletter og kan bære op til 240 kg. Pressalit producerer alle deres toiletsæder i Danmark med fokus på kvalitet og holdbarhed. Produktet kommer med 10 års garanti og er miljøvenligt fremstillet uden skadelige stoffer. Det bløde design med afrundede kanter giver optimal komfort.

Specifikationer

mål:45,4 x 38,8 x 8,2 cm
farve:Hvid
vægt:3,3 kg
beslag:Rustfrit stål D03 fast beslag
garanti:10 år
materiale:Gennemfarvet hærdeplast (Ureaformaldehyd)
passer_til:Ifö Sign, City, Porsgrund Seven D
soft_close:Ja
produceret_i:Danmark
centerafstand:155 mm
quick_release:Nej
max_belastning:240 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer det til min Ifö Sign toilet?

Ja, Pressalit Sign sædet er specielt designet til at passe perfekt til Ifö Sign toiletter og har 155 mm centerafstand.

Hvor lang garanti er der på sædet?

Pressalit giver 10 års produktgaranti på alle deres toiletsæder, hvilket viser deres tillid til kvaliteten.

Hvad betyder Soft Close funktionen?

Soft Close betyder at sæde og låg lukker langsomt og forsigtigt uden at smække, hvilket giver mere ro og velvære i badeværelset.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03.

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 724 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 764 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 749 kr.

Den nuværende pris på 747 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Pressalit Sign 624 hvid toiletsæde med soft close inkl. fast beslag i rustfrit stål type D03. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 2026747 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026746 kr1 kr (0%)
21. feb. 2026745 kr1 kr (0%)
15. feb. 2026746 kr11 kr (1%)
9. feb. 2026757 kr7 kr (1%)
7. feb. 2026764 kr7 kr (1%)
6. feb. 2026757 kr7 kr (1%)
23. jan. 2026764 kr1 kr (0%)
20. jan. 2026763 kr1 kr (0%)
15. jan. 2026764 kr18 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret