Gå til hovedindhold

Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter

PressalitSanitetEAN: 5708590348391
Pris fra 445 krtil 629 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 437 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 445 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Spira 956 toiletsæde med soft close, hvid
445 kr
Til butik
Pressalit Spira 956 toiletsæde med soft close, hvid billede

Produktinformation

Pressalit 956 Spira er specielt udviklet til Ifö Spira. Toiletsædet er særlig velegnet til projektmarkedet. Pressalittoiletsæde med låg, model "Pressalit 956 Spira", art. nr. 956 af gennemfarvet hærdeplast inkl. DF9 fast beslag i rustfrit stål. - centerafstand: 155 mm - belastning - ringsæde 180 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter saeder bideter og reservedele
Artikel nr.: 956000-DF9999
EAN: 5708590348391
Varenr.: 2907674
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsde, soft-close, til If spira, hvid
471 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter
482 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsæde softclose, hvid - Passer på Ifö Spira
484 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletbræt, soft close, hvid
485 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pressalit 956 Sæde Soft Close T/Spira
509,67 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit toiletsæde 956 med softclose til Ifö Spira. Hvid
593,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit 956 toiletsæde, soft close, hvid
629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK445 kr484 krKøb
2WATTOO.DK471 kr471 krKøb
3CS MEGASTORE DK482 kr521 krKøb
4Elvvs.dk484 kr484 krKøb
5LavprisVVS485 kr485 krKøb
6Billigelogvvs.dk509,67 kr509,67 krKøb
7vvsfittings.dk593,75 kr593,75 krKøb
8BilligVVS DK629 kr629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter

PriceData har fulgt prisen på Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 437 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 464 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 446 kr.

Den nuværende pris på 445 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Pressalit hvid toiletsæde type 956 inklusiv Soft Close beslag i rustfri stål. Passer på Ifö Spira toiletter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026445 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026444 kr1 kr (0%)
31. maj 2026445 kr1 kr (0%)
29. maj 2026446 kr1 kr (0%)
28. maj 2026447 kr1 kr (0%)
27. maj 2026448 kr1 kr (0%)
25. maj 2026449 kr1 kr (0%)
24. maj 2026450 kr1 kr (0%)
23. maj 2026451 kr7 kr (2%)
20. maj 2026444 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret