Gå til hovedindhold

Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792

PhilipsEludstyrJusterbare spothovedetModerne belysning til stue og køkkenEAN: 8718696164792

Moderne spotlampe fra Philips myLiving Pongee-serien med elegante silhuetter og høj lyskvalitet. Designet til nutidens smag og livsstil. Læs mere

Pris fra 170 krtil 357 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 170 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips myLiving Pongee spotlampe, hvid
170 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips PONGEE bar/tube white 2xNW
181 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
PONGEE bar/tube white 2xNW 230V
189 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Pongee spotlampe, hvid
189 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792
199 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Pongee spotlampe, hvid
199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PONGEE bar/tube white 2xNW
225 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
PONGEE bar/tube white 2xNW
225 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Pongee spotlampe, hvid
355 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Myliving pongee spot hvid 2xnw 240v
357 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl170 kr170 krKøb
2Proshop DK181 kr220 krKøb
3Butik24 DK189 kr228 krKøb
4LampeGuru.dk189 kr189 krKøb
5Homeshop DK199 kr199 krKøb
6Greenline199 kr199 krKøb
7EL-GROSSISTEN225 kr225 krKøb
8EL-NETSALG225 kr225 krKøb
9BilligVVS DK355 kr355 krKøb
10Elvvs.dk357 kr357 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips myLiving Pongee Spotlampe Hvid 2x GU10

Philips

Moderne spotlampe fra Philips myLiving Pongee-serien med elegante silhuetter og høj lyskvalitet. Designet til nutidens smag og livsstil.

• Philips spotlampe
• myLiving Pongee
• dobbelt spot
• GU10 lampe
• hvid spotlampe
• loftspot
• justerbar spot
• moderne belysning
• Moderne belysning til stue og køkken
• Justerbare spothovedet

Beskrivelse

Philips myLiving Pongee spotlampe kombinerer stilfuldt design med funktionel belysning til det moderne hjem. Denne hvide spotlampe fra den anerkendte Pongee-serie er fremstillet i holdbart metal og leverer høj lyskvalitet med elegant finish. Med 2 justerbare GU10 fatninger kan du rette lyset præcist derhen, hvor det behøves. Lampens moderne silhuet passer perfekt til nutidens trends og livsstil. Den robuste konstruktion sikrer lang levetid, mens den hvide finish giver et stilrent udtryk, der harmonerer med mange indretningsstile. Ideel til stue, soveværelse eller køkken hvor du ønsker både funktionelt og behageligt lys.

Specifikationer

Farve:Hvid
Vægt:670 g
Kipbar:Ja
Fatning:2x GU10
Garanti:2 år
Dæmpbar:Ja (med kompatible pærer)
Max watt:5W per fatning
IP-klasse:IP20
Materiale:Metal
Spænding:220-240V
Anvendelse:Indendørs
Dimensioner:240 x 122 x 82 mm (L x B x H)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke pærer skal jeg bruge til denne Philips Pongee spotlampe?

Lampen bruger GU10 fatninger og kan tage LED-pærer på op til 5W per fatning. Vi anbefaler Philips LED GU10 pærer for bedste kompatibilitet og lyskvalitet.

Kan spothovederne justeres for at rette lyset?

Ja, begge spothovedet er kipbare og kan justeres for at dirigere lyset præcis derhen, hvor du ønsker det. Dette gør lampen meget fleksibel til forskellige belysningsbehov.

Er lampen dæmpbar?

Selve lampen er kompatibel med dæmpning, men det kræver dæmpbare LED pærer og en kompatibel lysdæmper. Kontroller altid kompatibilitet mellem pære, armatur og lysdæmper.

Hvor svær er det at montere denne Philips spotlampe?

Lampen er designet til nem installation med klik-på monteringssystem. Dog anbefaler vi altid, at en kvalificeret elektriker udfører installationen for sikkerhedens skyld.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792

PriceData har fulgt prisen på Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792 i 112 dage. Laveste pris i perioden er 160 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 181 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 173 kr.

Den nuværende pris på 170 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Philips myLiving PONGEE bar/tube Hvid 2xNW - 8718696164792 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026170 kr11 kr (6%)
30. maj 2026181 kr11 kr (6%)
12. maj 2026170 kr3 kr (2%)
11. maj 2026173 kr3 kr (2%)
27. apr. 2026170 kr3 kr (2%)
26. apr. 2026173 kr5 kr (3%)
18. apr. 2026178 kr1 kr (1%)
10. apr. 2026179 kr1 kr (1%)
8. apr. 2026180 kr7 kr (4%)
28. mar. 2026173 kr7 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret