Gå til hovedindhold

Philips Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v

PhilipsEludstyrJusterbare spots i rustfrit stålAccent- og funktionsbelysning til moderne hjemEAN: 8718696133224

Elegant 4-spot loftlampe fra Philips Limbali-serien i krom med justerbare spots. Perfekt til modern belysning i stue, køkken og gang. Læs mere

Pris fra 129 krtil 303 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 124 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Limbali spotlampe, krom
129 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Limbali spotskinne, 4xGU10, mat krom
142 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Limbali spotlampe, krom
149 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips myLiving Limbali spotlampe, krom
166 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Limbali 4-spots - krom
169 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PHILIPS Limbali Bar GU10 (Max 4x50W) Nickel
174 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
PHILIPS Limbali Bar GU10 (Max 4x50W) Nickel
174 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips myLiving Limbali spotlampe, krom
189 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips myLiving Limbali spotlampe, krom
205 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v
303 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk129 kr129 krKøb
2Proshop DK142 kr181 krKøb
3Greenline149 kr149 krKøb
4LavprisEl166 kr166 krKøb
5Homeshop DK169 kr169 krKøb
6EL-GROSSISTEN174 kr174 krKøb
7EL-NETSALG174 kr174 krKøb
8LavprisVVS189 kr189 krKøb
9BilligVVS DK205 kr205 krKøb
10Elvvs.dk303 kr303 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips myLiving Limbali 4-spot loftlampe krom

Philips

Elegant 4-spot loftlampe fra Philips Limbali-serien i krom med justerbare spots. Perfekt til modern belysning i stue, køkken og gang.

• spotlampe
• loftlampe
• skinnespot
• 4-spot
• GU10 lampe
• justerbar lampe
• krom lampe
• Philips belysning
• moderne lampe
• spotbelysning
• Accent- og funktionsbelysning til moderne hjem
• Justerbare spots i rustfrit stål

Beskrivelse

Philips myLiving Limbali 4-spot loftlampe i krom er en elegant belysningsløsning fra den populære Limbali-serie. Denne spotlampe er fremstillet i rustfrit stål af høj kvalitet med en tidløs krom finish, der passer til enhver moderne indretning. Med fire justerbare GU10 fatninger kan du præcist rette lyset derhen, hvor du har brug for det. Hver spot kan håndtere op til 50W, hvilket giver kraftfuld og fleksibel belysning. Den slanke profil på kun 8 cm højde gør den ideel til både høje og lave lofter. Spotlampen er velegnet til montering på både loft og væg og er perfekt til at fremhæve specifikke områder eller kunstværker i hjemmet. Med IP20 klassifikation er den designet til indendørs brug og leveres uden pærer, så du selv kan vælge den lysstyrke og farvetemperatur, der passer bedst til dine behov.

Specifikationer

Mål:75 x 13 x 8 cm (L x B x H)
Finish:Krom
Garanti:2 år
Fatninger:4x GU10
IP klasse:IP20 (indendørsbrug)
Materiale:Rustfrit stål, metal og glas
Spænding:220-240V
Monteringstype:Loft eller væg
Justerbare spots:Ja
Pærer inkluderet:Nej
Total maks effekt:200W
Maks effekt per pære:50W

Ofte stillede spørgsmål6 spørgsmål

Hvor store er målene på denne Limbali 4-spot loftlampe?

Lampen måler 75 cm i længden, 13 cm i bredden og kun 8 cm i højden, hvilket gør den velegnet til både høje og lave lofter.

Kan jeg justere retningen på de enkelte spots?

Ja, alle fire spots kan justeres individuelt, så du kan rette lyset præcist derhen, hvor du ønsker det - perfekt til at fremhæve møbler, billeder eller specifikke områder.

Hvilken type pærer skal jeg bruge, og er de inkluderet?

Lampen bruger GU10 pærer med maksimalt 50W per fatning. Pærer er ikke inkluderet, så du kan selv vælge LED, halogen eller andre GU10 pærer efter behov.

Kan lampen både monteres i loftet og på væggen?

Ja, Philips Limbali kan monteres både som loftlampe og som væglampe, hvilket giver maksimal fleksibilitet i placeringen i dit hjem.

Er lampen egnet til fugtige rum som badeværelse?

Nej, med IP20 klassifikation er denne lampe kun beregnet til tørre indendørs områder som stue, soveværelse, køkken og gang - ikke til badeværelse.

Hvilke andre farver findes Limbali-serien i?

Ud over denne kromudgave fås Philips Limbali også i hvid og sort finish, så du kan vælge den farve der passer bedst til din indretning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v

PriceData har fulgt prisen på Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v i 86 dage. Laveste pris i perioden er 124 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 142 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 136 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Myliving limbali loftlampe mat krom 4x50w 230v de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026129 kr10 kr (7%)
24. maj 2026139 kr2 kr (1%)
23. maj 2026141 kr2 kr (1%)
15. maj 2026139 kr3 kr (2%)
5. maj 2026142 kr6 kr (4%)
16. mar. 2026136 kr12 kr (10%)
9. mar. 2026124 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret