Gå til hovedindhold

Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++

HikvisionEAN: 6942160406817
Pris fra 1.409 krtil 1.919 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 510 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1409 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++
1.409 kr
Til butik
Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ billede

Produktinformation

Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F - Switch - smart - 4 x 10/100/1000 (PoE++) + 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP + 2 x 1 Gigabit Ethernet - desktop, monterbar på stativ - PoE++ (130 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: DS-3E1512HP-SI-8P2T2F
EAN: 6942160406817
Varenr.: 1003075805
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Hikvision DS-3E1512HP-SI-8P2T2F - Managed Gigabit PoE, blå
1.899 kr
Til butik
Netværksswitch Hikvision DS-3E1512HP-SI-8P2T2F - Managed Gigabit PoE, blå billede

Produktinformation

Fordele ved managed Gigabit netværksswitchFå stabil og overskuelig netværksdrift med managed Gigabit switch fra Hikvision. DS-3E1512HP-SI-8P2T2F leverer 10 RJ‑45 Gigabit-porte, heraf 8 PoE-porte til direkte strømføring af kompatible enheder som kameraer og access points. Med en samlet PoE‑budget på 130 W kan du samle installationen ét sted og reducere behovet for separate strømforsyninger.Til virksomhed, butik og kontorSwitchen understøtter QoS, VLAN (op til 4.094), link-aggregation, storm control og port mirroring, så du kan prioritere og segmentere trafikken efter behov. Den er administrerbar og kommer med funktioner som ACL, DHCP-server/-klient/-snooping, IP Source Guard og IP‑MAC‑Port binding for kontrolleret adgang. Kabinettet er i metal og farven er blå.Switch-type: ManagedRJ‑45 Gigabit-porte: 10PoE-porte: 8 (30 W pr. port)Samlet PoE‑budget: 130 WFiberporte: 2Skiftekapacitet: 24 Gbit/sForwarding rate: 17,86 MppsMAC-adressetabel: 8.000 posterVLAN: Ja, op til 4.094QoS: JaStandarder: IEEE 802.1D, 802.1Q, 802.11w, 802.3af, 802.3at, 802.3btStrøm: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz, maks. 150 WInkl. strømforsyning: JaDriftstemp.: 0 – 45 °COpbevaringstemp.: −40 – 85 °CRelativ luftfugtighed (drift/opbevaring): 5 – 95 %Materiale: MetalFarve: BlåMål (H × B × D): 4,45 × 33,5 × 17,58 cmVægt: 2,7 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Hikvision
Kategori: Switches
Vægt: 2.41g
EAN: 6942160406817
Varenr.: 1985470
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Hikvision DS-3E1512HP-SI-8P2T2F - Managed Gigabit PoE, blå
1.919 kr
Til butik
Netværksswitch Hikvision DS-3E1512HP-SI-8P2T2F - Managed Gigabit PoE, blå billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hikvision
Kategori: Switches
Vægt: 2.41g
EAN: 6942160406817
Varenr.: 1985470

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.409 kr1.409 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++

PriceData har fulgt prisen på Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ i 115 dage. Laveste pris i perioden er 1.409 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.778 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.707 kr.

Den nuværende pris på 1.409 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Hikvision Smart Managed Series DS-3E1512HP-SI-8P2T2F Switch 8-porte Gigabit Ethernet PoE++ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.409 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.410 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.412 kr307 kr (18%)
20. maj 20261.719 kr20 kr (1%)
7. maj 20261.699 kr70 kr (4%)
6. maj 20261.769 kr9 kr (1%)
4. maj 20261.778 kr4 kr (0%)
1. maj 20261.774 kr36 kr (2%)
30. apr. 20261.738 kr9 kr (1%)
26. apr. 20261.747 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret