Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W)

ZyXEL CommunicationsHubs og switchesEAN: 4718937631452
Pris fra 2.045 krtil 2.887,66 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 842,66 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.906 kr 22. maj

Sammenlign priser på Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2045 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP Switch 10-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++
2.045 kr
Til butik
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP Switch 10-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE++ billede

Produktinformation

Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XMG1915-10EP-EU0101F
EAN: 4718937631452
Varenr.: 1001714039
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W)
2.045 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG1915-10EP, 8-port 2.5GbE,
2.219 kr
Til butik
Zyxel XMG1915-10EP, 8-port 2.5GbE, billede

Produktinformation

Zyxel XMG1915-10EP - 8-port 2.5GbE Switch Oplev lynhurtig netværksydelse med Zyxel XMG1915-10EP, en avanceret 8-port 2.5GbE switch designet til at imødekomme de voksende krav fra moderne netværk. Med en kombination af højhastigheds Ethernet-porte og PoE+...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Netværksswitche
EAN: 4718937631452
Varenr.: 68093
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XMG1915-10EP 8-Port 2.5GbE Smart Managed PoE Switch with 2 SFP+ 10G Uplink
2.223 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xmg1915 8x2.5g 2x10g Poe 130w Switch
2.244 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XMG1915-10EP 10-porte 2,5G PoE++
-8%2.299 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XMG1915-10EP 10-porte 2,5G PoE++
-8%2.319 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Zyxel XMG1915-10EP switch
2.495 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Zyxel Switch 10 porte Managed PoE++
2.887,66 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.045 kr2.045 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.045 kr2.045 krKøb
3Ultrashop2.219 kr2.219 krKøb
4Proshop DK2.223 kr2.223 krKøb
5Dustin DK2.244 kr2.330,25 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Vivas DK2.319 kr2.388 krKøb
8Komplett DK2.495 kr2.495 krKøb
9EL-GROSSISTEN2.887,66 kr2.887,66 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W)

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W) i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.906 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 2.128 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.005 kr.

Den nuværende pris på 2.045 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 66 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10EP - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G (PoE++) + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - PoE++ (130 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.045 kr40 kr (2%)
29. maj 20262.005 kr28 kr (1%)
27. maj 20261.977 kr11 kr (1%)
26. maj 20261.988 kr11 kr (1%)
25. maj 20261.999 kr11 kr (1%)
24. maj 20262.010 kr11 kr (1%)
23. maj 20262.021 kr115 kr (6%)
22. maj 20261.906 kr11 kr (1%)
21. maj 20261.917 kr11 kr (1%)
20. maj 20261.928 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret