Gå til hovedindhold

ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937590513
Pris fra 15.445 krtil 19.499 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 4.054 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15.434 kr 20. apr.

Sammenlign priser på ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15445 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS4600-32 Switch 32-porte Gigabit
15.445 kr
Til butik
Zyxel XGS4600-32 Switch 32-porte Gigabit billede

Produktinformation

Zyxel XGS4600-32 - Switch - L3 - Administreret - 24 x 10/100/1000 + 4 x combo Gigabit SFP + 4 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS4600-32-ZZ0102F
EAN: 4718937590513
Varenr.: 992087762
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink
17.032 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xgs4600-32 Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort
19.499 kr
Til butik
Zyxel Xgs4600-32 Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort billede

Produktinformation

Layer 3‑routing og 24 Gigabit‑porte effektiviserer kompleks netværkstrafik Fire SFP‑ og fire SFP+‑pladser giver fiber‑uplinks og 10G‑forbindelser 136 Gbit/s switchkapacitet med 101,1 Mpps gennemløb reducerer flaskehalse Avanceret QoS, taggede VLAN og portbaseret godkendelse prioriterer trafikken Rackmonterbar, lavt strømforbrug på 47 W og 860k timers MTBF for høj oppetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Zyxel
Kategori: Switche
Artikel nr.: XGS4600-32-ZZ0102F
EAN: 4718937590513
Varenr.: 5011291637

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK15.445 kr15.445 krKøb
2Proshop DK17.032 kr17.032 krKøb
3Dustin DK19.499 kr19.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink

PriceData har fulgt prisen på ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink i 166 dage. Laveste pris i perioden er 15.434 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 18.585 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.405 kr.

Den nuværende pris på 15.445 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ZyXEL XGS4600-32 28-port GbE L3 Aggregation Switch with 4 SFP+ Uplink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202615.445 kr1 kr (0%)
25. maj 202615.444 kr1 kr (0%)
23. maj 202615.445 kr1 kr (0%)
18. maj 202615.444 kr1 kr (0%)
15. maj 202615.445 kr1 kr (0%)
12. maj 202615.444 kr2 kr (0%)
7. maj 202615.442 kr2 kr (0%)
6. maj 202615.440 kr1 kr (0%)
2. maj 202615.439 kr1 kr (0%)
29. apr. 202615.438 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret