Gå til hovedindhold

Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud

ZyXELHubs og switchesEAN: 4718937631414
Pris fra 1.487 krtil 1.978 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 491 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.465 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1487 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10E Switch 10-porte 2.5 Gigabit Ethernet
1.487 kr
Til butik
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10E Switch 10-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10E - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktop

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XMG1915-10E-EU0101F
EAN: 4718937631414
Varenr.: 1001714038
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ZyXEL XMG1915-10E 8-port 2.5GbE Smart Managed Switch with 2 SFP+ Uplink
1.575 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XMG1915-10E 10 porte 2,5G + SFP+
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XMG1915-10E 10 porte 2,5G + SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10E - Switch - administreret, NebulaFLEX cloud - L3 Lite - smart - 8 x 100/1000/2.5G + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+ - desktopGenereltAutentificeringsmetode: RADIUSEgenskaber: VLAN-understøttetIGMP snoopingIPv6 understøttetfirmware kan opgraderesWFQDHCP snoopingQoSIPv4 supportblæserløsLACPPort SecurityNTP serverDHCP klientSPQportisoleringstatisk routingCoSDSCP support2KV ESD ProtectorZEnhedstype: Switch - 10 porte - L3 Lite - smartFlashhukommelse: 32 MBJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: IPv4 indtastning i videresendelses-tabel: 128 | IPv6 indtastning i videresendelses-tabel: 128 | Routing-tabeller: 8 | IP-interfacer: 8 | Pakkebufferstørrelse: 1,5 MBKrypterings algoritme: SSL, SHA-2MAC adresse table størrelse: 16K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3zIEEE 802.1DIEEE 802.1QIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3afIEEE 802.3xIEEE 802.3ad (LACP)IEEE 802.1wIEEE 802.3aeIEEE 802.1sIEEE 802.1ab (LLDP)IEEE 802.3atIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: DesktopPorte: 8 x 100/1000/2.5G + 2 x Gigabit SFP / 10 Gigabit SFP+Præstation: Omkoblingskapacitet: 80 Gbps | Videresendelseshastighed: 59,5 MppsProtokol til fjernadministration: SNMP 1RMON 1RMON 2RMON 3RM...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 1.3g
EAN: 4718937631414
Varenr.: 1813251
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XMG1915-10E 10 porte 2,5G + SFP+
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XMG1915 Series XMG1915-10E Switch 10-porte 2.5 Gigabit Ethernet
1.859 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Nebula Xmg1915 8x2.5g 2x10g Switch
1.978 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.487 kr1.487 krKøb
2Proshop DK1.575 kr1.575 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
5Ultrashop1.859 kr1.859 krKøb
6Dustin DK1.978 kr2.064,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud

PriceData har fulgt prisen på Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.465 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 1.588 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.526 kr.

Den nuværende pris på 1.487 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Zyxel XMG1915-10E, 8-port 2.5GbE, 2 SFP+ Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.487 kr8 kr (1%)
30. maj 20261.495 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.503 kr21 kr (1%)
27. maj 20261.482 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.490 kr8 kr (1%)
25. maj 20261.498 kr16 kr (1%)
24. maj 20261.514 kr29 kr (2%)
23. maj 20261.485 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.493 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.501 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret