Gå til hovedindhold

Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355760
Pris fra 4.890 krtil 6.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.229 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.876 kr 23. maj

Sammenlign priser på Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4890 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 EAGLE OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-9%4.890 kr
Før 5.390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 EAGLE OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2587 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 290mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, model nummer: GV-N5070EAGLE OC-12GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5070EAGLE OC-12GD
EAN: 4719331355760
Varenr.: 3331081
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.035 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.829 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G 12GB Tag din gaming-oplevelse til det næste niveau med Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF. Denne kraftfulde grafikkort er udstyret med 12 GB GDDR6 hukommelse, der sikrer lynhurtig databehandling og fantastisk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331355760
Varenr.: 88717
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Geforce Rtx5070 Eagle Oc 12gb
5.874 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Geforce RTX5070 EAGLE OC 12GB Grafikkort - GEEKD.dk
5.875 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0
-5%6.099 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0
-5%6.119 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.890 kr4.890 krKøb
2CompuMail DK5.035 kr5.035 krKøb
3Ultrashop5.829 kr5.829 krKøb
4Dustin DK5.874 kr5.960,25 krKøb
5Geekd5.875 kr5.875 krKøb
6Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
7Vivas DK6.119 kr6.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.545 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 5.704 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.123 kr.

Den nuværende pris på 4.890 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 EAGLE OC SFF 12G - 12 GB GDDR7, PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20264.890 kr14 kr (0%)
23. maj 20264.876 kr152 kr (3%)
22. maj 20265.028 kr36 kr (1%)
20. maj 20264.992 kr60 kr (1%)
18. maj 20265.052 kr24 kr (0%)
17. maj 20265.076 kr218 kr (4%)
16. maj 20265.294 kr96 kr (2%)
12. maj 20265.390 kr214 kr (4%)
10. maj 20265.176 kr18 kr (0%)
8. maj 20265.158 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret