Gå til hovedindhold

GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort

GIGABYTEVideokort og -adaptereEAN: 4719331355678
Pris fra 8.740 krtil 10.869 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.129 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.990 kr 23. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8740 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.740 kr
Til butik
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

AORUS GeForce RTX 5070 Ti MASTER 16G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N507TAORUS M-16GD
EAN: 4719331355678
Varenr.: 1003087823
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
8.990 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2670 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 360mm, PCI-Port bredde: 3.75 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N507TAORUS M-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N507TAORUS M-16GD
EAN: 4719331355678
Varenr.: 3331120
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
10.339 kr
Til butik
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

AORUS GeForce RTX 5070 Ti MASTER 16G 16GB OC Edition Oplev den ultimative gaming-præstation med AORUS GeForce RTX 5070 Ti MASTER 16G 16GB OC Edition. Denne grafikkort er designet til entusiaster, der ønsker at nyde de nyeste spil i højeste kvalitet. Med 1...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331355678
Varenr.: 120413
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Geforce RTX5070TI AORUS MASTER 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
10.869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.740 kr8.740 krKøb
2Proshop DK8.990 kr8.990 krKøb
3Ultrashop10.339 kr10.339 krKøb
4Geekd10.869 kr10.869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 7.727 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 9.290 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.569 kr.

Den nuværende pris på 8.740 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AORUS Master - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20268.740 kr750 kr (9%)
23. maj 20267.990 kr952 kr (11%)
17. maj 20268.942 kr44 kr (0%)
15. maj 20268.898 kr16 kr (0%)
14. maj 20268.882 kr56 kr (1%)
13. maj 20268.938 kr4 kr (0%)
9. maj 20268.942 kr3 kr (0%)
14. apr. 20268.939 kr949 kr (12%)
11. apr. 20267.990 kr949 kr (11%)
10. mar. 20268.939 kr51 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret