Gå til hovedindhold

ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort

ASUSVideokort og -adaptereEAN: 4711387861516
Pris fra 7.499 krtil 9.539 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.040 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7499 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-10%7.499 kr
Før 8.290 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2527 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 306mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, ASUS Prime low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: PRIME-RTX5070TI-O16G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0MF0-M0NA00
EAN: 4711387861516
Varenr.: 3331055
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.052 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Oc Geforce Rtx 5070 Ti 16gb
8.499 kr
Til butik
Asus Prime Oc Geforce Rtx 5070 Ti 16gb billede

Produktinformation

16 GB GDDR7-hukommelse håndterer store teksturer, tidslinjer og datasæt Fabriks-OC-boost forbedrer responsiviteten ved forhåndsvisninger og rendering Axial-tech trefans-køling holder ydeevnen stabil under belastning En HDMI 2.1b-udgang og tre DP 2.1b-udgange driver op til fire skærme 2.5-slot FH/FL-design passer til standardsystemer og SFF-kabinetter og kræver et 16-pin strømstik...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0MF0-M0NA00
EAN: 4711387861516
Varenr.: 5020038041
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.319 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS Prime GeForce RTX 5070 Ti OC 16 GB grafikkort
-6%9.499 kr
Før 10.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS Prime GeForce RTX 5070 Ti OC 16 GB grafikkort
-6%9.519 kr
Før 10.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS GeForce RTX 5070 TI 16GB PRIME OC Grafikkort - GEEKD.dk
9.539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK7.499 kr7.499 krKøb
2CompuMail DK8.052 kr8.052 krKøb
3Dustin DK8.499 kr8.585,25 krKøb
4Ultrashop9.319 kr9.319 krKøb
5Boligcenter DK9.499 kr9.499 krKøb
6Vivas DK9.519 kr9.598 krKøb
7Geekd9.539 kr9.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 6.505 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 8.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.399 kr.

Den nuværende pris på 7.499 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for ASUS GeForce RTX 5070 Ti Prime OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20267.499 kr791 kr (10%)
22. maj 20268.290 kr99 kr (1%)
20. maj 20268.191 kr27 kr (0%)
16. maj 20268.164 kr105 kr (1%)
15. maj 20268.059 kr105 kr (1%)
14. maj 20268.164 kr143 kr (2%)
13. maj 20268.021 kr157 kr (2%)
12. maj 20267.864 kr426 kr (5%)
5. maj 20268.290 kr37 kr (0%)
30. apr. 20268.253 kr74 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret