Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 7.917 krtil 9.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.082 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.590 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7917 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.917 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N507TGAMING OC-16GD
EAN: 4719331355562
Varenr.: 1003087826
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
8.232 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
8.290 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2588 MHz), 8960 CUDA kerner, underst��tter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 340mm, PCI-Port bredde: 3.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N507TGAMING OC-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N507TGAMING OC-16GD
EAN: 4719331355562
Varenr.: 3331116
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti Gaming OC 16G - 16 GB grafikkort
-6%9.199 kr
Før 9.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti Gaming OC 16G - 16 GB grafikkort
-6%9.219 kr
Før 9.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX5070TI GAMING OC 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
9.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.917 kr7.917 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.232 kr8.232 krKøb
3Proshop DK8.290 kr8.290 krKøb
4Ultrashop9.159 kr9.159 krKøb
5Boligcenter DK9.199 kr9.199 krKøb
6Vivas DK9.219 kr9.288 krKøb
7Geekd9.999 kr9.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 7.108 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 8.875 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.997 kr.

Den nuværende pris på 7.917 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20267.917 kr327 kr (4%)
1. jun. 20267.590 kr327 kr (4%)
31. maj 20267.917 kr327 kr (4%)
23. maj 20267.590 kr569 kr (7%)
15. maj 20268.159 kr75 kr (1%)
14. maj 20268.084 kr2 kr (0%)
13. maj 20268.086 kr73 kr (1%)
30. apr. 20268.159 kr37 kr (0%)
27. apr. 20268.122 kr37 kr (0%)
21. apr. 20268.159 kr569 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret