Gå til hovedindhold

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk

GIGABYTEVideokort og -adaptereEAN: 4719331356002
Pris fra 7.760 krtil 10.356 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.596 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.403 kr 23. maj

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7760 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.760 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N507TWF3-16GD
EAN: 4719331356002
Varenr.: 1003264690
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WindForce 3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
7.990 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WindForce 3 - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2452 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 304mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N507TWF3-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N507TWF3-16GD
EAN: 4719331356002
Varenr.: 3331105
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.979 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G Opgrader din gaming-oplevelse med Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G, designet til entusiaster, der ønsker den ultimative ydeevne i et kompakt format. Med 16GB GDDR6 hukommelse og avanceret ray tr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331356002
Varenr.: 90129
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
10.356 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.760 kr7.760 krKøb
2Proshop DK7.990 kr7.990 krKøb
3Ultrashop8.979 kr8.979 krKøb
4Geekd10.356 kr10.356 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 6.090 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 8.694 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.160 kr.

Den nuværende pris på 7.760 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.760 kr320 kr (4%)
24. maj 20267.440 kr37 kr (0%)
23. maj 20267.403 kr47 kr (1%)
22. maj 20267.450 kr10 kr (0%)
20. maj 20267.440 kr72 kr (1%)
14. maj 20267.512 kr200 kr (3%)
12. maj 20267.712 kr30 kr (0%)
10. maj 20267.742 kr1 kr (0%)
9. maj 20267.743 kr247 kr (3%)
25. jan. 20267.990 kr187 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret