Gå til hovedindhold

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355876
Pris fra 8.109 krtil 10.817 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 2.708 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.729 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8109 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
8.109 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N507TAERO OC-16GD
EAN: 4719331355876
Varenr.: 1003087822
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
8.390 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AERO OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
8.390 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti AERO OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2588 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 340mm, PCI-Port bredde: 3.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N507TAERO OC-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N507TAERO OC-16GD
EAN: 4719331355876
Varenr.: 3331119
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
9.079 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.389 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-5%10.099 kr
Før 10.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-5%10.119 kr
Før 10.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16 GB grafikkort
10.817 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.109 kr8.109 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.390 kr8.390 krKøb
3Proshop DK8.390 kr8.390 krKøb
4Geekd9.079 kr9.079 krKøb
5Ultrashop9.389 kr9.389 krKøb
6Boligcenter DK10.099 kr10.099 krKøb
7Vivas DK10.119 kr10.198 krKøb
8Teknikproffset DK10.817 kr10.876 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 6.929 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 8.977 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.172 kr.

Den nuværende pris på 8.109 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20268.109 kr16 kr (0%)
17. maj 20268.125 kr143 kr (2%)
10. maj 20267.982 kr9 kr (0%)
9. maj 20267.973 kr36 kr (0%)
8. maj 20268.009 kr37 kr (0%)
7. maj 20268.046 kr38 kr (0%)
6. maj 20268.084 kr36 kr (0%)
30. apr. 20268.120 kr1 kr (0%)
27. apr. 20268.121 kr295 kr (4%)
26. apr. 20267.826 kr145 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret