Gå til hovedindhold

Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355715
Pris fra 4.589 krtil 5.819 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.230 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4589 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 WindForce 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-4%4.589 kr
Før 4.790 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 WindForce 3 OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2542 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 282mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N5070WF3OC-12GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5070WF3OC-12GD
EAN: 4719331355715
Varenr.: 3331078
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
4.971 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
4.972 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Geforce Rtx 5070 Windforce Oc 12gb
5.624 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12 GB grafikkort
5.656 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC 12GB Grafikkort - GEEKD.dk
5.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 Windforce OC SFF 12GB
-9%5.799 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 Windforce OC SFF 12GB
-9%5.819 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.589 kr4.589 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.971 kr4.971 krKøb
3CompuMail DK4.972 kr4.972 krKøb
4Dustin DK5.624 kr5.710,25 krKøb
5Teknikproffset DK5.656 kr5.715 krKøb
6Geekd5.699 kr5.699 krKøb
7Ultrashop5.759 kr5.759 krKøb
8Boligcenter DK5.799 kr5.799 krKøb
9Vivas DK5.819 kr5.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.416 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 5.309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.734 kr.

Den nuværende pris på 4.589 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20264.589 kr446 kr (9%)
22. maj 20265.035 kr245 kr (5%)
19. maj 20264.790 kr245 kr (5%)
8. maj 20265.035 kr1 kr (0%)
7. maj 20265.034 kr26 kr (1%)
5. maj 20265.060 kr270 kr (6%)
8. apr. 20264.790 kr157 kr (3%)
3. apr. 20264.947 kr42 kr (1%)
2. apr. 20264.989 kr192 kr (4%)
31. mar. 20265.181 kr192 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret