Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0

Pris fra 7.290 krtil 9.239 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.949 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7290 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
-9%7.290 kr
Før 7.990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti Overclocked (Core clock 2300 MHz / Boost clock 2542 MHz), 8960 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 304mm, PCI-Port bredde: 2.5 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N507TEAGLE OC-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N507TEAGLE OC-16GD
EAN: 4719331355883
Varenr.: 3331108
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
7.987 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX5070TI EAGLE OC 16GB Grafikkort - GEEKD.dk
8.979 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX5070TI EAGLE OC 16GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere i 4K med den nyeste RTX-teknologi? 🚀 Forestil dig at spille Cyberpunk 2077 i fuld 4K med ray tracing slået til - og stadig holde over 60 fps! Med RTX 5070 Ti får du den seneste NVIDIA Blackwell-arkitektur, der leverer gaming-perfor...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331355883
Varenr.: 51210086449488
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-7%9.199 kr
Før 9.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-7%9.219 kr
Før 9.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
9.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK7.290 kr7.290 krKøb
2CompuMail DK7.987 kr7.987 krKøb
3Geekd8.979 kr8.979 krKøb
4Boligcenter DK9.199 kr9.199 krKøb
5Vivas DK9.219 kr9.298 krKøb
6Ultrashop9.239 kr9.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 6.444 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 8.590 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.894 kr.

Den nuværende pris på 7.290 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti EAGLE OC SFF 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20267.290 kr507 kr (7%)
20. maj 20267.797 kr185 kr (2%)
14. maj 20267.982 kr136 kr (2%)
7. maj 20267.846 kr142 kr (2%)
6. maj 20267.988 kr1 kr (0%)
5. maj 20267.987 kr33 kr (0%)
2. maj 20267.954 kr33 kr (0%)
1. maj 20267.987 kr33 kr (0%)
28. apr. 20267.954 kr22 kr (0%)
27. apr. 20267.932 kr158 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret