Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864941
Pris fra 1.697 krtil 2.219 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 522 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.695 kr 20. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1697 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7 ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.697 kr
Til butik
Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7 ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7 - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890 GAMING X WIFI7
EAN: 4719331864941
Varenr.: 1002553308
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort
1.717 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.767 kr
Til butik
GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), MediaTek MT7925 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890 GAMING X WIFI7
EAN: 4719331864941
Varenr.: 3295179
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7 ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890 Gaming X Wifi7 Lga 1851 Atx Bundkort
2.024 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX til gaming - Gigabyte Z890 Gaming X WiFi 7
-15%2.199 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX til gaming - Gigabyte Z890 Gaming X WiFi 7
-15%2.219 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.697 kr1.697 krKøb
2Komplett DK1.717 kr1.717 krKøb
3Proshop DK1.767 kr1.767 krKøb
4Geekd1.899 kr1.899 krKøb
5Dustin DK2.024 kr2.110,25 krKøb
6Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
7Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 160 dage. Laveste pris i perioden er 1.695 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.862 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.774 kr.

Den nuværende pris på 1.697 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7 Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.697 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.700 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.698 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.697 kr5 kr (0%)
24. maj 20261.702 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.699 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.703 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.695 kr14 kr (1%)
5. maj 20261.709 kr8 kr (0%)
4. maj 20261.717 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret