Gå til hovedindhold

ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483949708
Pris fra 2.710 krtil 3.189 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 479 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.698 kr 27. apr.

Sammenlign priser på ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2710 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Phantom Gaming Z890 NOVA WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.710 kr
Til butik
ASRock Phantom Gaming Z890 NOVA WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASRock Phantom Gaming Z890 NOVA WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBPS0-A0UAYZ
EAN: 4710483949708
Varenr.: 1002546571
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.998 kr
Til butik
ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 5 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8126 5 Gigabit / Killer E3100G 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBPS0-A0UAYZ
EAN: 4710483949708
Varenr.: 3301917
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock Phantom Gaming Z890 Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, ATX bundkort
-3%2.999 kr
Før 3.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock Phantom Gaming Z890 Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, ATX bundkort billede

Produktinformation

Kraftfuldt ATX bundkort til gaming og kreative buildsASRock Phantom Gaming Z890 Nova WiFi er et ATX bundkort til Intel LGA 1851, skabt til moderne gaming‑pc’er og krævende arbejdsstationer. Det understøtter Intel Core Ultra (Series 2), DDR5-hukommelse i dual‑channel op til 256 GB og leverer fyldig lyd med Realtek ALC4082 og 7.1-kanaler. Indbygget Wi‑Fi 7 og Bluetooth 5,4 giver lynhurtig, trådløs forbindelse, mens to LAN-porte (5G og 2,5G) sikrer stabil kablet netværk.Fleksibel lagring og høj tilslutningMed hele seks M.2-slots (PCIe 5.0/4.0) og fire SATA III-porte er der masser af plads til både SSD og HDD, inkl. RAID 0/1/5/10. Bagpanelet byder på mange tilslutninger: HDMI 2.1, to Thunderbolt-porte, otte USB Type‑A (Gen 1/Gen 2), USB Type‑C, S/PDIF, line‑in og hovedtelefonudgang. Der medfølger antenne, SATA-kabler, skruer og M.2-standoffs, så du hurtigt kan komme i gang.Byg nemt - udvid og styr lysetBundkortet har to 8‑pin EPS-strømstik, flere CPU- og kabinetblæserstik samt fire RGB‑headers, så du kan fintrimme køling og lys. UEFI AMI BIOS med Clear CMOS-knap gør opsætning enkel. Understøtter Windows 11 x64.Socket og chipset: Intel LGA 1851, Intel Z890Formfaktor: ATX (30,5 × 24,4 cm)Processorstøtte: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: DDR5, dual‑channel, 4 × DIMM, op til 256 GB, Non‑ECC, unbufferedTrådløst: Wi‑Fi 7 (802.11be), 802.11a/b/g/n/ac/ax/ax, Bluetooth 5,4Netværk: 5G og 2,5G Ethernet (Realtek RTL8126, Killer E3100G)Lagring: 6 × M.2 (PCIe 5.0/4.0), 4 × SATA III, RAID 0/1/5/10, op til 10 drevUdvidelse/porte bagpå: 2 × Thunderbolt, 1 × HDMI 2.1, 2 × RJ‑45, 2 × USB 2.0, 4 × USB 3.2 Gen2 Type‑A, 4 × USB 3.2 Gen1 Type‑A, USB Type‑C, S/PDIF, line‑in, hovedtelefonLyd: Realtek ALC4082, 7.1 kanalerInterne stik: 2 × 8‑pin EPS, 24‑pin ATX, 2 × CPU‑blæser, 4 × kabinetblæser, 1 × vandpumpe, 4 × RGB‑hea...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.2g
EAN: 4710483949708
Varenr.: 2069462
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock Phantom Gaming Z890 Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, ATX bundkort
-3%3.019 kr
Før 3.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock Phantom Gaming Z890 NOVA WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.710 kr2.710 krKøb
2Proshop DK2.998 kr2.998 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb
5Ultrashop3.189 kr3.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.511,9 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 2.882 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.673 kr.

Den nuværende pris på 2.710 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for ASRock Z890 NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.710 kr4 kr (0%)
22. maj 20262.714 kr4 kr (0%)
30. apr. 20262.710 kr12 kr (0%)
27. apr. 20262.698 kr1 kr (0%)
22. apr. 20262.699 kr20 kr (1%)
21. apr. 20262.719 kr4 kr (0%)
20. apr. 20262.723 kr9 kr (0%)
19. apr. 20262.714 kr4 kr (0%)
18. apr. 20262.710 kr5 kr (0%)
17. apr. 20262.715 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret