Gå til hovedindhold

ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483947513
Pris fra 2.069 krtil 2.439 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 370 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.724 kr 7. apr.

Sammenlign priser på ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2069 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Z890 PG Lightning WIFI Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890
2.069 kr
Til butik
ASRock Z890 PG Lightning WIFI Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890 billede

Produktinformation

ASRock Z890 PG Lightning WIFI - Bundkort - ATX - Socket LGA-1851 - Intel Z890 Chipset - Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1 - DDR5 -  2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBPG0-A0UAYZ
EAN: 4710483947513
Varenr.: 1002546564
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASRock Z890 PG Lightning WIFI Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
2.226 kr
Til butik
ASRock Z890 PG Lightning WIFI Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Er du klar til at udnytte Intel Core Ultra til det maksimale? ASRock Z890 PG Lightning WIFI er bundkortet for dig, der ikke går på kompromis med ydelse. Med WiFi 7, PCIe 5.0 og avanceret strømstyring får du det ultimative fundament til dit high-end gaming...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
EAN: 4710483947513
Varenr.: 49477858132304
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.273 kr
Til butik
ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Killer E3100G 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBPG0-A0UAYZ
EAN: 4710483947513
Varenr.: 3301915
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ATX - ASRock Z890 Lightning WiFi (Intel LGA1851)
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ATX - ASRock Z890 Lightning WiFi (Intel LGA1851)
2.319 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock Z890 PG Lightning WIFI Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890
2.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.069 kr2.069 krKøb
2Geekd2.226 kr2.226 krKøb
3Proshop DK2.273 kr2.273 krKøb
4Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
5Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
6Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.695 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 2.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.874 kr.

Den nuværende pris på 2.069 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for ASRock Z890 LIGHTNING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.069 kr2 kr (0%)
29. maj 20262.067 kr74 kr (4%)
18. maj 20261.993 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.994 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.993 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.994 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.992 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.993 kr1 kr (0%)
16. apr. 20261.994 kr1 kr (0%)
15. apr. 20261.993 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret