Gå til hovedindhold

ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASRockBundkortEAN: 4710483947537
Pris fra 1.331 krtil 1.519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 188 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.252 kr 16. apr.

Sammenlign priser på ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1331 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Z890 Pro-A Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890
1.331 kr
Til butik
ASRock Z890 Pro-A Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890 billede

Produktinformation

ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - Socket LGA-1851 - Intel Z890 Chipset - Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB-C 3.2 Gen 1 - DDR5 -  2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBP50-A0UAYZ
EAN: 4710483947537
Varenr.: 1002546559
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z890 PRO-A Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.355 kr
Til butik
ASRock Z890 PRO-A Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8125BG 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBP50-A0UAYZ
EAN: 4710483947537
Varenr.: 3301920
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.356 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASRock Z890 Pro-A Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.422 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASRock Z890 Pro-A ATX LGA-1851 (Intel Z890)
-16%1.429 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASRock Z890 Pro-A ATX LGA-1851 (Intel Z890)
-16%1.449 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock Z890 Pro-A Motherboard ATX LGA-1851 Intel Z890
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.331 kr1.331 krKøb
2Proshop DK1.355 kr1.355 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.356 kr1.356 krKøb
4Geekd1.422 kr1.422 krKøb
5Boligcenter DK1.429 kr1.429 krKøb
6Vivas DK1.449 kr1.518 krKøb
7Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.252 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 1.577 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.411 kr.

Den nuværende pris på 1.331 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 58 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for ASRock Z890 Pro-A - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.331 kr19 kr (1%)
5. maj 20261.312 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.313 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.314 kr2 kr (0%)
28. apr. 20261.316 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.317 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.318 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.320 kr12 kr (1%)
21. apr. 20261.308 kr14 kr (1%)
20. apr. 20261.294 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret