Gå til hovedindhold

MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

MSIBundkortEAN: 4711377257701
Pris fra 1.669 krtil 1.829 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.615 kr 3. maj

Sammenlign priser på MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1669 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.669 kr
Til butik
MSI PRO Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E34-001R
EAN: 4711377257701
Varenr.: 1002553096
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.733 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.733 kr
Til butik
MSI PRO Z890-P WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8126 5 Gigabit netværk (LAN), Intel WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), (8-kanaler)MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO Z890-P WIFI
EAN: 4711377257701
Varenr.: 3303425
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI PRO Z890-P WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.669 kr1.669 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.733 kr1.733 krKøb
3Proshop DK1.733 kr1.733 krKøb
4Geekd1.829 kr1.829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.615 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.898 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.783 kr.

Den nuværende pris på 1.669 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MSI PRO Z890-P WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 20261.669 kr64 kr (4%)
14. maj 20261.733 kr35 kr (2%)
13. maj 20261.768 kr94 kr (5%)
12. maj 20261.862 kr24 kr (1%)
11. maj 20261.838 kr24 kr (1%)
9. maj 20261.862 kr39 kr (2%)
8. maj 20261.823 kr43 kr (2%)
7. maj 20261.780 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.789 kr42,3 kr (2%)
5. maj 20261.746,7 kr131,7 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret