Gå til hovedindhold

ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

ASRockBundkortEAN: 4710483949739
Pris fra 2.135 krtil 2.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 284 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.075 kr 2. maj

Sammenlign priser på ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2135 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
2.135 kr
Til butik
ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x HDMI 2.1 / 2 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8126CG 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4082 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASRock Polychrome SYNC software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBPN0-A0UAYZ
EAN: 4710483949739
Varenr.: 3301928
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock Phantom Gaming Z890I NOVA WIFI Mini ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.169 kr
Til butik
ASRock Phantom Gaming Z890I NOVA WIFI Mini ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASRock Phantom Gaming Z890I NOVA WIFI - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1 - 5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBPN0-A0UAYZ
EAN: 4710483949739
Varenr.: 1002546568
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Asrock Phantom Gaming Z890I Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, mini-ITX
-4%2.399 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Asrock Phantom Gaming Z890I Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, mini-ITX billede

Produktinformation

Stærkt mini-ITX bundkort til kompakte gaming-pc’erAsrock Phantom Gaming Z890I Nova WiFi er et kompakt mini-ITX bundkort til Intel LGA 1851 processorer. Med Intel Z890-chipset, støtte til DDR5 i dual-channel og avanceret netværk er det et oplagt valg til små, kraftfulde systemer - fra gaming til kreative builds. HDMI 2.1 og høj opløsning op til 7.680 × 4.320 giver fleksible tilslutninger til moderne skærme.Høj hastighed og moderne tilslutningerBundkortet rummer tre M.2-pladser (op til PCIe 5.0 på første slot) og RAID-understøttelse til både HDD og SSD, så du kan skrue op for både hastighed og kapacitet. På bagsiden får du hele seks USB 3.2 Gen 2 Type‑A samt to Thunderbolt-porte og USB‑C, så både udstyr og lager kan kobles til uden kompromis. Realtek ALC4082 leverer 7.1‑kanalers lyd til spil og film, og den medfølgende antenne udnytter Wi‑Fi 7 og Bluetooth 5.4 til lynhurtige, trådløse forbindelser.Formfaktor: mini‑ITXChipset: Intel Z890Processor-sokkel: LGA 1851 (Socket V1)Understøttede CPU-serier: Intel Core Ultra (Series 2)Hukommelse: DDR5, dual‑channel, 2 DIMM, op til 128 GB, Non‑ECCSkærmtilslutning: 1 × HDMI 2.1 (op til 7.680 × 4.320)Lyd: Realtek ALC4082, 7.1 kanalerNetværk: 5 Gigabit Ethernet (Realtek RTL8126), Wi‑Fi 7, Bluetooth 5.4Interne tilslutninger: 1 × USB 3.2 Gen 2x2, 1 × USB 3.2 Gen 1, 1 × USB 2.0, 2 × SATA IIIM.2-slots: 3 × M.2 (2280) – PCIe 5.0 (slot 1), PCIe 4.0 (slot 2 og 3)Udvidelse: 1 × PCIe x16 (Gen 5.x)Bagside I/O: 6 × USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 2 × Thunderbolt, 1 × USB‑C, 1 × HDMI, 1 × RJ‑45, S/PDIF, lyd, 2 × Wi‑Fi-antenneRAID: 0, 1, 5, 10; op til 5 drevBIOS: UEFI AMIMål: Bredde: 17,0 cm, Dybde: 17,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.32g
EAN: 4710483949739
Varenr.: 1891191
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Asrock Phantom Gaming Z890I Nova WiFi - Intel Z890, LGA 1851, mini-ITX
-4%2.419 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.135 kr2.135 krKøb
2CompuMail DK2.169 kr2.169 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.075 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 2.698 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.204 kr.

Den nuværende pris på 2.135 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for ASRock Z890I NOVA WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.135 kr60 kr (3%)
2. maj 20262.075 kr31 kr (1%)
1. maj 20262.106 kr10 kr (0%)
29. apr. 20262.116 kr14 kr (1%)
26. apr. 20262.130 kr8 kr (0%)
25. apr. 20262.122 kr7 kr (0%)
24. apr. 20262.129 kr4 kr (0%)
22. apr. 20262.125 kr3 kr (0%)
21. apr. 20262.128 kr1 kr (0%)
20. apr. 20262.129 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret