Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864804
Pris fra 2.089 krtil 3.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.430 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.859 kr 19. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2089 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890I ULTRA Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express
2.089 kr
Til butik
AORUS Z890I ULTRA Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express billede

Produktinformation

AORUS Z890I ULTRA - Bundkort - mini ITX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB4, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890I AORUS ULTRA
EAN: 4719331864804
Varenr.: 1002553310
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX
2.167 kr
Til butik
GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Mini-ITX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 2 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1 / 1 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel BE202 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890I AORUS ULTRA
EAN: 4719331864804
Varenr.: 3295182
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890i Aorus Ultra Lga 1851 Mini-itx Bundkort
2.424 kr
Til butik
Gigabyte Z890i Aorus Ultra Lga 1851 Mini-itx Bundkort billede

Produktinformation

Mini-ITX-design sparer plads, passer til kompakte højtydende systemer Understøtter Intel Core Ultra Series 2 på LGA1851 og DDR5 op til 256 GB To M.2-slots og RAID-understøttelse giver hurtig lagring og redundans WiFi 7 og 2,5 GbE leverer hurtigere trådløse og kablede dataoverførsler Thunderbolt, flere USB 3.2-porte og 7.1-lyd gør I/O enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: 1851
Artikel nr.: Z890I AORUS ULTRA
EAN: 4719331864804
Varenr.: 5020025689
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS Z890I ULTRA Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express
2.459 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort mini‑ITX Gigabyte Z890I Aorus Ultra - Intel LGA1851, DDR5, Wi‑Fi 7, Thunderbolt 4
-3%3.499 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort mini‑ITX Gigabyte Z890I Aorus Ultra - Intel LGA1851, DDR5, Wi‑Fi 7, Thunderbolt 4
-3%3.519 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.089 kr2.089 krKøb
2Proshop DK2.167 kr2.167 krKøb
3Dustin DK2.424 kr2.510,25 krKøb
4Ultrashop2.459 kr2.459 krKøb
5Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
6Vivas DK3.519 kr3.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.859 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 2.505 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.248 kr.

Den nuværende pris på 2.089 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for GIGABYTE Z890I AORUS ULTRA Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Mini-ITX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.089 kr6 kr (0%)
30. maj 20262.095 kr3 kr (0%)
27. maj 20262.092 kr5 kr (0%)
26. maj 20262.097 kr6 kr (0%)
25. maj 20262.091 kr61 kr (3%)
12. maj 20262.030 kr1 kr (0%)
11. maj 20262.029 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.030 kr90 kr (4%)
8. maj 20262.120 kr33 kr (2%)
30. apr. 20262.087 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret