Gå til hovedindhold

Gigabyte AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

GigabyteBundkortEAN: 4719331864903
Pris fra 3.847 krtil 4.449 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 602 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.709 kr 30. apr.

Sammenlign priser på AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3847 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890 MASTER ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
3.847 kr
Til butik
AORUS Z890 MASTER ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 10 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890 AORUS MASTER
EAN: 4719331864903
Varenr.: 1002553304
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890 AORUS MASTER Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
4.227 kr
Til butik
GIGABYTE Z890 AORUS MASTER Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 2 x ThunderBolt 4, Marvell AQC-113C 10 Gigabit netværk (LAN), Intel BE200 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220-VB HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890 AORUS MASTER
EAN: 4719331864903
Varenr.: 3295174
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
4.228 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890 Aorus Master Lga 1851 Atx Bundkort
4.374 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte Z890 AORUS Master bundkort - Intel LGA1851, DDR5 op til 9.500 MHz, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, 10GbE, Thunderbolt 4
4.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890 AORUS Master bundkort - Intel LGA1851, DDR5 op til 9.500 MHz, PCIe 5.0, Wi‑Fi 7, 10GbE, Thunderbolt 4
4.419 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS Z890 MASTER ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
4.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.847 kr3.847 krKøb
2Proshop DK4.227 kr4.227 krKøb
3CS MEGASTORE DK4.228 kr4.228 krKøb
4Dustin DK4.374 kr4.460,25 krKøb
5Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
6Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb
7Ultrashop4.449 kr4.449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 150 dage. Laveste pris i perioden er 3.709 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 4.385 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.025 kr.

Den nuværende pris på 3.847 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for AORUS Z890 MASTER - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4 - 10 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.847 kr10 kr (0%)
30. maj 20263.857 kr2 kr (0%)
29. maj 20263.859 kr4 kr (0%)
25. maj 20263.863 kr6 kr (0%)
23. maj 20263.857 kr6 kr (0%)
22. maj 20263.863 kr14 kr (0%)
20. maj 20263.849 kr8 kr (0%)
17. maj 20263.857 kr30 kr (1%)
15. maj 20263.827 kr7 kr (0%)
14. maj 20263.820 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret