Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331865269
Pris fra 1.667 krtil 2.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 452 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.639 kr 24. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1667 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890M ELITE WIFI7 ICE Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express
1.667 kr
Til butik
AORUS Z890M ELITE WIFI7 ICE Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express billede

Produktinformation

AORUS Z890M ELITE WIFI7 ICE - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890M A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331865269
Varenr.: 1002553311
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.820 kr
Til butik
GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), MediaTek MT7925 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890M A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331865269
Varenr.: 3295183
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890m Aorus Elite Wifi7 Ice Lga 1851 Atx Bundkort
-0%2.061 kr
Før 2.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte Z890m Aorus Elite Wifi7 Ice Lga 1851 Atx Bundkort billede

Produktinformation

Understøtter LGA 1851 Intel Core Ultra Series 2 CPU'er til krævende opgaver Fire DDR5 DIMM-slots med op til 256 GB øger multitasking og arbejdsgange Tre M.2-slots og fire SATA III-porte med RAID til fleksibel lagring WiFi 7, Bluetooth 5.4 og 2,5 GbE giver lav latenstid på kablet og trådløst Hvidt byggevenligt design med RGB-header og Clear CMOS-knap...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: 1851
Artikel nr.: Z890M A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331865269
Varenr.: 5020025690
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte Z890M Aorus Elite WiFi 7 Ice - LGA1851, DDR5, PCIe 5.0, USB4
-13%2.099 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte Z890M Aorus Elite WiFi 7 Ice - LGA1851, DDR5, PCIe 5.0, USB4
-12%2.119 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.667 kr1.667 krKøb
2Proshop DK1.820 kr1.820 krKøb
3Dustin DK2.061 kr2.147,25 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.639 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 1.928 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.807 kr.

Den nuværende pris på 1.667 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for GIGABYTE Z890M AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.667 kr2 kr (0%)
31. maj 20261.665 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.667 kr10 kr (1%)
23. maj 20261.657 kr84 kr (5%)
22. maj 20261.741 kr37 kr (2%)
21. maj 20261.704 kr24 kr (1%)
20. maj 20261.680 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.689 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.698 kr41 kr (2%)
30. apr. 20261.657 kr74 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret