Gå til hovedindhold

ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387755419
Pris fra 1.682 krtil 2.199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 517 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.665 kr 24. maj

Sammenlign priser på ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1682 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI mATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.682 kr
Til butik
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI mATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI - Bundkort - micro-ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 2x2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB-C 2.0 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1J80-M0EAY0
EAN: 4711387755419
Varenr.: 1002546100
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.753 kr
Til butik
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 6 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (1 x via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1J80-M0EAY0
EAN: 4711387755419
Varenr.: 3301896
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI mATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.893 kr
Til butik
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI mATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at mestre Intel's nyeste Core Ultra processorer med DDR5 og Wi-Fi 7? ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI leverer den perfekte gateway til Intel's Z890-platform i et kompakt microATX-format. Uanset om du bygger dit første seriøse gaming-rig, opgr

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387755419
Varenr.: 49477859049808
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI mATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.069 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime Z890M-Plus WiFi - Intel Z890, LGA 1851, micro ATX
-19%2.099 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime Z890M-Plus WiFi - Intel Z890, LGA 1851, micro ATX
-19%2.119 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Z890m-plus Wifi Lga 1851 Micro-atx Bundkort
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.682 kr1.682 krKøb
2Proshop DK1.753 kr1.753 krKøb
3Geekd1.893 kr1.893 krKøb
4Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
7Dustin DK2.199 kr2.285,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.657 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.722 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.697 kr.

Den nuværende pris på 1.682 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for ASUS PRIME Z890M-PLUS WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.682 kr17 kr (1%)
24. maj 20261.665 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.679 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.678 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.677 kr3 kr (0%)
16. maj 20261.674 kr4 kr (0%)
15. maj 20261.670 kr12 kr (1%)
9. maj 20261.682 kr33 kr (2%)
8. maj 20261.715 kr5 kr (0%)
7. maj 20261.720 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret