Gå til hovedindhold

ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387759103
Pris fra 1.647 krtil 2.874 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.227 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.594 kr 28. apr.

Sammenlign priser på ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1647 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS Prime Z890-P ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.647 kr
Til butik
ASUS Prime Z890-P ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS Prime Z890-P - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 2.0 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1I50-M0EAY0
EAN: 4711387759103
Varenr.: 1002546093
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
1.689 kr
Til butik
ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 (1 x via USB-C) / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1I50-M0EAY0
EAN: 4711387759103
Varenr.: 3301897
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Prime Z890-P ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
1.959 kr
Til butik
ASUS Prime Z890-P ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit drømme-setup med Intels nyeste Core Ultra processorer? ASUS PRIME Z890-P er din gateway til ekstrem gaming-performance! Dette powerhouse bundkort kombinerer fremtidssikret DDR5-teknologi med lynhurtig PCIe 5.0 storage - perfekt til...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387759103
Varenr.: 49477858951504
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Prime Z890-P ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.079 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS Prime Z890-P - Intel Z890, LGA 1851, ATX
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS Prime Z890-P - Intel Z890, LGA 1851, ATX
2.319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Z890-p Lga 1851 Atx Bundkort
2.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.647 kr1.647 krKøb
2Proshop DK1.689 kr1.689 krKøb
3Geekd1.959 kr1.959 krKøb
4Ultrashop2.079 kr2.079 krKøb
5Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
6Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
7Dustin DK2.874 kr2.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.490 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.635 kr.

Den nuværende pris på 1.647 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for ASUS PRIME Z890-P Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.647 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.648 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.647 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.648 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.647 kr42 kr (2%)
22. maj 20261.689 kr42 kr (3%)
13. maj 20261.647 kr42 kr (2%)
12. maj 20261.689 kr95 kr (6%)
28. apr. 20261.594 kr60 kr (4%)
23. apr. 20261.654 kr7 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret