Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711081309741
Pris fra 790 krtil 1.374 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 584 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 744 kr 9. maj

Sammenlign priser på ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 790 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550
790 kr
Til butik
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

ASUS PRIME B550M-A WIFI II - Bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD B550 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2 - Gigabit LAN, Wi-Fi 6, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB19X0-M0EAY0
EAN: 4711081309741
Varenr.: 999803672
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX
796 kr
Til butik
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM4 socket, AMD B550 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR4-3200 4 x DIMM slots, lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 3.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x DVI DVI-D / 1 x VGA, Realtek 1 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6 & Bluetooth 5.2, AMD Vega Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Crossfire understøtter, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB19X0-M0EAY0
EAN: 4711081309741
Varenr.: 3025086
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550
873 kr
Til butik
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Micro-ATX  AM4 AMD B550 billede

Produktinformation

BIOS Features: UEFI BIOS, ASUS EZ Flash 3, BIOS type: AMI, Width: 24.4 cm, Bus clock: 2400 MHz, 2133 MHz, 2800 MHz, 3000 MHz, 2666 MHz, 2933 MHz, 3400 MHz (OC), 3333 MHz (OC), 3466 MHz (OC), 3733 MHz (OC), 3600 MHz (OC), 3866 MHz (OC). C.), 3600 MHz (O.C.), 3866 MHz (O.C.), 4000 MHz (O.C.), 4133 MHz (O.C.), 4400 MHz (O.C.), 4266 MHz (O.C.), 4200 MHz (O.C.), 433 MHz (O.C.), and so on. Depth: 24.4 cm, Features: Dual channel memory architecture, Expansion card slots: 1 x CPU | 4 x DIMM 288 pins | 1 x PCIe 4.0 x16 (PCe 4.0 x 16 mode (5000 series/3000 series Ryzen CPUs), PCIe 3.0 x 16 mode (5000 G series/4000 G series Ryzen CPUs)) | 2 x PCIe 3.0 x1, Interfaces: 1 x VGA | 1 x DVI-D | 1 x LAN (Gigabit Ethernet) | 4 x USB 3.2 Gen 1 | 2 x USB 3.2 Gen 2 | 1 x audio input - mini-jack | 1 x audio output - mini-jack | 1 x microphone - mini-jack | 1 x PS/2 keyboard/mouse | 1 x HDMI, Hardware Features: Automatic device recognition, ASUS Q-Design, ASUS TurboV EVO, Q-DIMM, ASUS EZ DIY, Q-Slot, CrashFree BIOS 3, audio jack detection technology, ASUS EPU (Energy Processing Unit), ASUS DIGI+ VRM, Preboot eXecution Environment (PXE), ASUS Stainless Stee, Included accessories: 1 x M.2 screw, rear I/O cover, ASUS Wi-Fi movable antenna, Internal interfaces: 4 x USB 2.0 - header | 2 x USB 3.2 Gen 1 - header | 1 x SPDIF out - header | 1 x audio - header | 1 x serial - header | 1 x speaker - header, Compatible processors: Ryzen (support for Ryzen 3000 Series/4000 G Series/5000 Series/5000 G Series), Circuit type: AMD B550, Storage interface: SATA-600 connectors: 4 x 7 pin Serial ATA - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 | SATA-600 / PCIe 4.0 connectors: 1 x M.2 | SATA-600 / PCIe 3.0 connectors: 1 x M.2, Maximum size: 128 GB, Maximum number of processors: 1, Cables included: 2 x Serial ATA cable, Included software: Drivers and utilities, ASUS AI Charger, ASUS CPU-Z, ASUS AI Suite III, ASUS EZ Flash 3, DAEMON Tools, WinRAR, Norton AntiVirus (Trial), ASUS AURA Creator. Network interface: Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, Processor socket: Socket AM4, Registered or buffered: Unbuffered, Service and Support: Limited Warranty - 3 years, Standards adhered to: HD Audio, Power connectors: 24-pin main power connector, 8-pin ATX12V connector, Supports Ram Integrity Check: Non ECC, ECC, Technology: DDR4, Type: HD Audio (8 channels), Product Type: Motherboard - micro ATX, Sleep/Wake Mode: Wake on LAN (WOL), wake on PME.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Bundkort
EAN: 4711081309741
Varenr.: C62663
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort ASUS PRIME B550M-A WIFI II - AMD B550, Socket AM4, micro ATX
-1%879 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS PRIME B550M-A (WI-FI) II (mATX, B550, AM4) Bundkort - GEEKD.dk
879 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort ASUS PRIME B550M-A WIFI II - AMD B550, Socket AM4, micro ATX
-1%899 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS PRIME B550M-A WIFI II Micro-ATX AM4 AMD B550
979 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime B550m-a Wifi Ii Amd B550 Stik Am4 Micro Atx Am4 Micro-atx Bundkort
1.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK790 kr790 krKøb
2Proshop DK796 kr835 krKøb
3Teknikproffset DK873 kr932 krKøb
4Boligcenter DK879 kr879 krKøb
5Geekd879 kr879 krKøb
6Vivas DK899 kr978 krKøb
7Ultrashop979 kr979 krKøb
8Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX i 149 dage. Laveste pris i perioden er 744 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 908 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 786 kr.

Den nuværende pris på 790 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS PRIME B550M-A WIFI II Bundkort - AMD B550 - AMD AM4 socket - DDR4 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026790 kr7 kr (1%)
29. maj 2026797 kr5 kr (1%)
27. maj 2026792 kr29 kr (4%)
24. maj 2026763 kr8 kr (1%)
23. maj 2026755 kr2 kr (0%)
22. maj 2026757 kr1 kr (0%)
21. maj 2026758 kr25 kr (3%)
20. maj 2026783 kr16 kr (2%)
19. maj 2026767 kr14 kr (2%)
14. maj 2026753 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret