Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331864989
Pris fra 2.099 krtil 2.436 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 337 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.877 kr 14. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890 ELITE X ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.099 kr
Til butik
AORUS Z890 ELITE X ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

AORUS Z890 ELITE X ICE - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890 A ELITE X ICE
EAN: 4719331864989
Varenr.: 1002553302
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.235 kr
Til butik
GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 (via USB-C) / 1 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), MediaTek MT7925 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220-VB HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890 A ELITE X ICE
EAN: 4719331864989
Varenr.: 3295170
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AORUS Z890 ELITE X ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
2.253 kr
Til butik
AORUS Z890 ELITE X ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at tæmme Intels nyeste Core Ultra processorer? Dette bundkort er bygget til dem der ikke går på kompromis med ydeevne og ønsker den ultimative platform for Intel Z890 chipsettet. Det karakteristiske hvide ICE-design gør det perfekt til premium bu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
EAN: 4719331864989
Varenr.: 49477859836240
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890 Aorus Elite X Ice Lga 1851 Atx Bundkort
-0%2.436 kr
Før 2.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.099 kr2.099 krKøb
2Proshop DK2.235 kr2.235 krKøb
3Geekd2.253 kr2.253 krKøb
4Dustin DK2.436 kr2.522,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.877 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 2.229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.094 kr.

Den nuværende pris på 2.099 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.099 kr1 kr (0%)
31. maj 20262.100 kr2 kr (0%)
29. maj 20262.102 kr16 kr (1%)
23. maj 20262.118 kr4 kr (0%)
17. maj 20262.114 kr8 kr (0%)
16. maj 20262.106 kr8 kr (0%)
15. maj 20262.114 kr237 kr (13%)
14. maj 20261.877 kr200 kr (10%)
13. maj 20262.077 kr125 kr (6%)
9. maj 20261.952 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret