Gå til hovedindhold

GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331865221
Pris fra 1.934 krtil 2.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 315 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.864 kr 12. mar.

Sammenlign priser på GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1934 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890 ELITE WIFI7 ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
1.934 kr
Til butik
AORUS Z890 ELITE WIFI7 ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

AORUS Z890 ELITE WIFI7 ICE - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 2.5 Gigabit LAN, Wi-Fi 7, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331865221
Varenr.: 1002553300
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.035 kr
Til butik
GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x ThunderBolt 4, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), MediaTek MT7925 WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220-VB HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890 A ELITE WF7 ICE
EAN: 4719331865221
Varenr.: 3295168
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AORUS Z890 ELITE WIFI7 ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk
2.129 kr
Til butik
AORUS Z890 ELITE WIFI7 ICE ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at udnytte kraften i Intels nyeste Core Ultra processorer? GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE bundkortet er skabt til dig, der ikke går på kompromis med performance. Med cutting-edge Intel Z890 chipset, Wi-Fi 7 og DDR5 hastigheder op til 8800 MH...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
EAN: 4719331865221
Varenr.: 49477859541328
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890 Aorus Elite Wifi7 Ice Lga 1851 Atx Bundkort
2.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.934 kr1.934 krKøb
2Proshop DK2.035 kr2.035 krKøb
3Geekd2.129 kr2.129 krKøb
4Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.864 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 2.024 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.944 kr.

Den nuværende pris på 1.934 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for GIGABYTE Z890 AORUS ELITE WIFI7 ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.934 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.935 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.939 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.938 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.935 kr6 kr (0%)
9. maj 20261.929 kr6 kr (0%)
6. maj 20261.935 kr2 kr (0%)
24. apr. 20261.937 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.935 kr2 kr (0%)
18. apr. 20261.937 kr43 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret