Gå til hovedindhold

Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

GigabyteBundkortEAN: 4719331865160
Pris fra 1.369 krtil 1.624 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 255 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.352 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1369 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte Z890M GAMING X Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express
1.369 kr
Til butik
Gigabyte Z890M GAMING X Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express billede

Produktinformation

Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890M GAMING X
EAN: 4719331865160
Varenr.: 1002553312
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Z890M GAMING X Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.435 kr
Til butik
GIGABYTE Z890M GAMING X Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 type A & C, skærm tilslutning: 2 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125 2.5 Gigabit netværk (LAN), Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: Z890M GAMING X
EAN: 4719331865160
Varenr.: 3295184
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
1.462 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Z890M GAMING X Micro ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 Express Bundkort - GEEKD.dk
1.468 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Z890m Gaming X Lga 1851 Micro-atx Bundkort
1.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.369 kr1.369 krKøb
2Proshop DK1.435 kr1.435 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.462 kr1.462 krKøb
4Geekd1.468 kr1.468 krKøb
5Dustin DK1.624 kr1.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.349 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.376 kr.

Den nuværende pris på 1.369 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Gigabyte Z890M GAMING X - Bundkort - micro ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.369 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.373 kr5 kr (0%)
28. maj 20261.368 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.369 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.370 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.369 kr10 kr (1%)
14. maj 20261.359 kr10 kr (1%)
9. maj 20261.369 kr6 kr (0%)
8. maj 20261.375 kr5 kr (0%)
7. maj 20261.380 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret