Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

ASUSTeK COMPUTERBundkortEAN: 4711387880678
Pris fra 2.587 krtil 2.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 232 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.318 kr 17. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2587 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)
2.587 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) billede

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Intel Bundkort
Farve: 1
Artikel nr.: 90MB1K20-M0EAY0
EAN: 4711387880678
Varenr.: 21961997
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.588 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1K20-M0EAY0
EAN: 4711387880678
Varenr.: 1003082431
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX
2.790 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, Intel LGA1851 socket, Intel Z890 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (Intel XMP support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 3 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 4.0 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, Intel Xe Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC4080 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1K20-M0EAY0
EAN: 4711387880678
Varenr.: 3349966
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Strix Z890‑H Gaming WiFi - ATX bundkort til LGA1851 (Intel Z890)
-20%2.799 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Strix Z890‑H Gaming WiFi - ATX bundkort til LGA1851 (Intel Z890)
-20%2.819 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
2.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.587 kr2.587 krKøb
2CompuMail DK2.588 kr2.588 krKøb
3Proshop DK2.790 kr2.790 krKøb
4Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
5Vivas DK2.819 kr2.888 krKøb
6Ultrashop2.819 kr2.819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.275 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 2.688 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.535 kr.

Den nuværende pris på 2.587 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for ASUS ROG STRIX Z890-H GAMING WIFI - Bundkort - ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2 - Wi-Fi 7, Bluetooth, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.587 kr35 kr (1%)
30. maj 20262.552 kr155 kr (6%)
29. maj 20262.397 kr166 kr (6%)
28. maj 20262.563 kr13 kr (1%)
27. maj 20262.576 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.588 kr36 kr (1%)
23. maj 20262.552 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.563 kr1 kr (0%)
21. maj 20262.564 kr11 kr (0%)
20. maj 20262.575 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret